Florian Olejniczak oraz śp. lek. Lesław Dereń i śp. Jerzy Przybylski „Zasłużonymi dla Miasta Koła” [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 26.05.2022

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Koła kolscy radni podjęli uchwały w sprawie nadania tytułu honorowego „Zasłużony dla Miasta Koła” trzem wybitnym mieszkańcom, którzy -w myśl zapisów Uchwały z 2018 roku – całokształtem swej działalności zawodowej, społecznej lub realizacją swoich zadań przyczynili się do rozwoju i promocji bądź znaczącej poprawy porządku publicznego i bezpieczeństwa mieszkańców Miasta Koła: Florianowi Olejniczakowi oraz pośmiertnie Lesławowi Dereniowi i Jerzemu Przybylskiemu.

O nadanie honorowych tytułów wnioskował Tomasz Sobolewski – Przewodniczący Rady Miejskiej Koła, a kandydatury pozytywnie zaopiniowała Komisja Honorowa pod przewodnictwem Burmistrza Miasta Koła Krzysztofa Witkowskiego. Radni jednogłośnie podjęli uchwały w tej sprawie. Biogramy zasłużonych znajdują się w uzasadnieniach do uchwał i zamieszczone zostaną w rejestrze uchwał w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Kole, z zakładkach: Rada Miejska, Uchwały Rady Miejskiej.

LINK do nagrania z sesji Rady: https://kolo.esesja.pl/transmisja/26686/l-sesja-rady-miejskiej-ko%C5%82a-24-maja-2022-r.htm

Jak czytamy w uzasadnieniach, śp. Lesław Dereń był cenionym lekarzem, zawsze stał przy człowieku, nawet w trudnych czasach pandemii jeżdżąc do pacjentów z wizytami domowymi, ratując im życie. Śp. Jerzy Przybylski pełnił funkcję Burmistrza Miasta Koła w latach 1998- 2002, jako samorządowiec i społecznik miał wielkie zasługi dla rozwoju miasta (m.in. był inicjatorem prac nad projektem pn. „Wykorzystanie wód geotermalnych w systemie ciepłowniczym miasta Koło”). Z kolei Florian Olejniczak był samorządowcem przez 5 kadencji; podczas sprawowania przez niego funkcji Zastępcy Burmistrza, razem z ówczesnym włodarzem – Jerzym Przybylskim, nadzorowali prace nad projektem geotermalnym. Był bardzo aktywnym radnym, zaangażowanym w rozwój miasta.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kik
kik
1 rok temu

brawo za decyzje brawo burmistrz brawo rada

Aga
Aga
1 rok temu

Słuszna decyzja

Jeal pisuary
Jeal pisuary
1 rok temu

Dereń jak najbardziej reszta śmiech na sali ale jakie miasto takie honory

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526