Florian Olejniczak oraz śp. lek. Lesław Dereń i śp. Jerzy Przybylski „Zasłużonymi dla Miasta Koła” [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 26.05.2022

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Koła kolscy radni podjęli uchwały w sprawie nadania tytułu honorowego „Zasłużony dla Miasta Koła” trzem wybitnym mieszkańcom, którzy -w myśl zapisów Uchwały z 2018 roku – całokształtem swej działalności zawodowej, społecznej lub realizacją swoich zadań przyczynili się do rozwoju i promocji bądź znaczącej poprawy porządku publicznego i bezpieczeństwa mieszkańców Miasta Koła: Florianowi Olejniczakowi oraz pośmiertnie Lesławowi Dereniowi i Jerzemu Przybylskiemu.

O nadanie honorowych tytułów wnioskował Tomasz Sobolewski – Przewodniczący Rady Miejskiej Koła, a kandydatury pozytywnie zaopiniowała Komisja Honorowa pod przewodnictwem Burmistrza Miasta Koła Krzysztofa Witkowskiego. Radni jednogłośnie podjęli uchwały w tej sprawie. Biogramy zasłużonych znajdują się w uzasadnieniach do uchwał i zamieszczone zostaną w rejestrze uchwał w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Kole, z zakładkach: Rada Miejska, Uchwały Rady Miejskiej.

LINK do nagrania z sesji Rady: https://kolo.esesja.pl/transmisja/26686/l-sesja-rady-miejskiej-ko%C5%82a-24-maja-2022-r.htm

Jak czytamy w uzasadnieniach, śp. Lesław Dereń był cenionym lekarzem, zawsze stał przy człowieku, nawet w trudnych czasach pandemii jeżdżąc do pacjentów z wizytami domowymi, ratując im życie. Śp. Jerzy Przybylski pełnił funkcję Burmistrza Miasta Koła w latach 1998- 2002, jako samorządowiec i społecznik miał wielkie zasługi dla rozwoju miasta (m.in. był inicjatorem prac nad projektem pn. „Wykorzystanie wód geotermalnych w systemie ciepłowniczym miasta Koło”). Z kolei Florian Olejniczak był samorządowcem przez 5 kadencji; podczas sprawowania przez niego funkcji Zastępcy Burmistrza, razem z ówczesnym włodarzem – Jerzym Przybylskim, nadzorowali prace nad projektem geotermalnym. Był bardzo aktywnym radnym, zaangażowanym w rozwój miasta.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kik
kik
10 miesięcy temu

brawo za decyzje brawo burmistrz brawo rada

Aga
Aga
10 miesięcy temu

Słuszna decyzja

Jeal pisuary
Jeal pisuary
10 miesięcy temu

Dereń jak najbardziej reszta śmiech na sali ale jakie miasto takie honory

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526