Dofinansowania dla powiatu i gmin od samorządu Woj. Wielkopolskiego [FOTO+WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 01.05.2022

We wtorek 26 kwietnia br. w Urzędzie Gminy w Kościelcu miało miejscu uroczyste podpisanie umów przez Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego, Starostę Kolskiego Roberta Kropidłowskiego, Wicestarostę Kolskiego Sylwestra Chęcińskiego oraz Burmistrzów i Wójtów gmin naszego powiatu. W czasie spotkania obecny był Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Czesław Cieślak. Powiat Kolski otrzymał pomoc finansową na zakup sprzętu pomiarowego, informatycznego i oprogramowania do zakładania i aktualizowania operatów ewidencji gruntów oraz prowadzenia spraw ochrony gruntów rolnych. Dofinansowanie budowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych otrzymały: Miasto i Gmina Dąbie, Gmina Grzegorzew, Gmina Chodów, Gmina Kościelec, Gmina Babiak, Miasto i Gmina Kłodawa oraz Gmina Olszówka.

 

Lista gmin powiatu kolskiego, które otrzymały wsparcie na prace związane z ochroną, rekultywacją i poprawą jakości gruntów rolnych w roku 2022:

– Babiak dotacja 137 250,00 zł

– Chodów dotacja 112 500,00 zł

– Dąbie dotacja 137 250,00 zł

– Grzegorzew dotacja 137 250,00 zł

– Kłodawa dotacja 137 250,00 zł

– Kościelec dotacja 137 250,00 zł

– Olszówka dotacja 137 250,00 zł

Gmina Grzegorzew otrzyma także środki w ramach ww. programu na zakup sadzonek drzew miododajnych w wysokości 5 600 zł.

KLIKNIJ w obraz, by obejrzeć nagranie wideo z podpisania (skrót 10 minut):

Ponadto powiat kolski otrzyma pomoc finansową ze środków budżetu Województwa Wielkopolskiego zakup sprzętu pomiarowego, informatycznego i oprogramowania do zakładania i aktualizowania operatów ewidencji gruntów oraz prowadzenia spraw ochrony gruntów rolnych w wysokości 60 tys. zł.

Podczas spotkania w Kościelcu zaległe umowy z samorządem Województwa Wielkopolskiego podpisali również przedstawiciele Gminy Krzymów i miasta Turek.

Źródło: Powiat Kolski i UMWW w Poznaniu
Opracował: Mariusz KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526