UWAGA!!! Oszuści znów atakują!

Autor: kurier-kolski.pl | 01.04.2022

Trwa akcja składania PIT-ów. Krajowa Administracja Skarbowa ostrzega przed oszustami i prosi, by uważać na fałszywe SMS-y dotyczące nadpłaty lub niedopłaty PIT. Krajowa Administracja Skarbowa nie wysyła do podatników żadnych wiadomości SMS w sprawie nadpłaty lub niedopłaty w podatku! Nadpłatę bądź niedopłatę wynikającą z rozliczenia rocznego można sprawdzić w serwisie e-Urząd Skarbowy na podatki.gov.pl lub w miejscowym Urzędzie Skarbowym. SMS-y to próba wyłudzenia przez oszustów naszych danych osobowych.

 

Resort finansów nie jest nadawcą wiadomości SMS, które trafiają do podatników, a w treści wiadomości znajduje się link prowadzący rzekomo do konta urzędu skarbowego lub numer telefonu komórkowego, pod którym będzie można skontaktować się z (fałszywym) pracownikiem skarbówki.

-Wiadomości są próbą wyłudzenia danych – mówi Małgorzata Spychała-Szuszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu – Nadpłatę bądź niedopłatę wynikającą z rozliczenia rocznego można sprawdzić w serwisie e-Urząd Skarbowy na podatki.gov.pl lub w urzędzie skarbowym.

Przestrzegamy i apelujemy o ostrożność.

Źródło: US w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526