Remont Żłobka Miejskiego w Kole zakończony. Maluszki wróciły „do siebie”

Autor: kurier-kolski.pl | 28.04.2022

Żłobek Miejski w Kole wznowił funkcjonowanie. Po gruntownej przebudowie i rozbudowie budynku, najmłodsi kolanie mają zapewnioną opiekę w miejscu spełniającym wszelkie standardy bezpieczeństwa. Zadanie zostało realizowane z dofinansowaniem: 1.377.372 zł z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 MALUCH+ 2021 oraz 1 769 700,00 zł z WRPO na lata 2014-2020 do projektu „Nowe miejsca żłobkowe w mieście Koło”.

We wrześniu ubiegłego roku Gmina Miejska Koło podpisała z firmą RAM-BUD umowę na realizację zadania pn. „Przebudowa i rozbudowa budynku przy ulicy Powstańców Wielkopolskich 6 w Kole na żłobek” i „Nowe miejsca żłobkowe w mieście Koło”. W budynku przy ul. Powstańców Wlkp. miały dotąd siedzibę dwie placówki – żłobek oraz Przedszkole nr 6. Obu było tam zbyt ciasno i nie mogły realizować swoich zadań na miarę lokalnych potrzeb. W chwili rozpoczęcia prac, przedszkole już funkcjonowało pod nowym adresem – w wyremontowanym segmencie Szkoły Podstawowej nr 5, a dzieci ze żłobka znalazły lokum zastępcze w budynku Przedszkola nr 1.

Wczoraj powróciły w dawne, a jednocześnie jakby nowe, mury. Całość przeszła gruntowne prace remontowe i adaptacyjne. Przedmiot umowy objął w szczególności: wykonanie sal dla dzieci z węzłami sanitarno – higienicznymi; wykonanie nowego pomieszczenie pralni; zaadaptowanie magazynu zewnętrznego na magazyn wewnętrzny; zaadaptowanie istniejącego tarasu na magazyn; dobudowę do istniejącego budynku od strony głównego wejścia nowej części, w której znajdują się na parterze pomieszczenia: wiatrołapu, windy osobowej oraz klatki schodowej, a na piętrze pomieszczenia: pokój dyrektora, winda osobowa; wykonanie prac związanych z wymianą instalacji: wodno – kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, wentylacyjnej, hydrantowej p-poż. i elektrycznej; przebudowę węzła cieplnego w budynku; wymianę i zamontowanie nowej stolarki drzwiowej i częściowo okiennej; zamontowanie w dwóch klatkach schodowych systemu oddymiana p-poż.; wymianę dwóch wind towarowych; montaż nowego dźwigu osobowego; organizację placu zabaw poprzez zamontowanie pięciu certyfikowanych urządzeń zabawowych. Wartość robót budowlanych wynosi 3.954.245,98 zł brutto. Obecnie żłobek oferuje 103 miejsca, czyli o 50 więcej niż dawniej. Jest w stanie zapewnić opiekę nad małym dzieckiem wszystkim zainteresowanym kolskim rodzinom.


Przypomnijmy, że zadanie zostało realizowane z dofinansowaniem: 1.377.372 zł z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 MALUCH+ 2021 oraz 1 769 700,00 zł z WRPO na lata 2014-2020 do projektu „Nowe miejsca żłobkowe w mieście Koło”.

Źródło: Miasto Koło

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526