Lepsze kształcenie zapewni lepszą przyszłość

Autor: kurier-kolski.pl | 22.04.2022

W Kłodawie odbyło się podpisanie umowy o utworzenie klasy patronackiej o profilu technik górnictwa podziemnego między Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kłodawie, Powiatem Kolskim a Kopalną Soli „Kłodawa”. Powiat reprezentował Starosta Kolski Robert Kropidłowski i Wicestarosta Sylwester Chęciński, w imieniu Kopalni podpis złożył Prezes Waldemar Marciniak, natomiast szkołę reprezentował Jerzy Markowski – Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kłodawie.

 

To kolejny i ostatni już krok na drodze uruchomienia w tej placówce klasy patronackiej KSK w Kłodawie, kształcącej w zawodzie technik górnictwa podziemnego. W uroczystości udział wzięła I Wicewojewoda Wielkopolska Aneta Niestrawska, która jest absolwentką kłodawskiego liceum oraz poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Leszek Galemba. Obecni byli również przedstawiciele Rady Powiatu Kolskiego, samorządowcy z terenu Gminy Kłodawa.

Dzięki podpisanej umowie szkolenie praktyczne w zawodzie technik górnictwa podziemnego będzie się odbywało na terenie kopalni soli, a wszyscy uczniowie tej klasy będą mieli pierwszeństwo w rekrutacji podczas zatrudnienia i możliwość uzyskania dodatkowych uprawnień w trakcie nauki.

Źródło: Powiat Kolski oraz ZSOiT w Kłodawie

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526