Walne Zebranie OSP Wrząca Wielka

Autor: kurier-kolski.pl | 21.03.2022

Druhowie-ochotnicy z prężnie działającej Ochotniczej Straży Pożarnej we Wrzącej Wielkiej spotkali się na tradycyjnym zebraniu sprawozdawczym w miejscowej Remizie. Przedstawiono wymagane sprawozdania, przyjęto nową osobę w szeregi jednostki oraz wręczono podziękowania. W głosowaniu Zarząd OSP Wrząca Wielka uzyskał jednogłośne absolutorium za okres sprawozdawczy.

W zebraniu uczestniczyli także zaproszeni goście: Wójt Gminy Koło druh Mariusz Rybczyński, Komendant Gminny druh Henryk Marczewski, Proboszcz ks. Marcin Sadownik, radna powiatowa Dorota Gałdyn, Sołtys Lucjanowa i Radny Gminy Koło Jan Biliński, Sołtys Wrzącej Wielkiej Paulina Ujazdowska oraz przedsiębiorcy Mariusz Szymański i Adam Mielczarek.

Otwarcia zebrania dokonał Prezes Stanisław Główczyński, następnie wybrano przewodniczącego zebrania druha Romana Woszczyńskiego i protokolanta druha Mateusza Boczkowskiego oraz członków komisji.

Cieszy fakt że co roku szeregi miejscowej jednostki zasilają nowe osoby. W tym roku była to Martyna Bukowska, która złożyła uroczyste ślubowanie poprowadzone przez komendanta gminnego.

Za dotychczasową działalność na rzecz OSP we Wrzącej Wielkiej pamiątkowe statuetki i podziękowania otrzymały druhny:
Paulina Kaczmarek-Kucińska, Aleksandra Perkowska i Olga Kucińska (która nie mogła uczestniczyć w zebraniu i statuetkę otrzymała w innym terminie).

Po przedstawieniu sprawozdań z działalności, finansowego i Komisji Rewizyjnej nastąpiło głosowanie, na którym zarząd uzyskał absolutorium jednogłośnie. Na zebraniu głos zabierali także zaproszeni goście. Poruszano tematy dotyczące działalności w poprzednim roku, potrzeb remontowych, sprzętowych i szkoleń na bieżący rok.

Rok 2021 jednostka zapamięta na długo, bo spełniły się marzenia i udało się pozyskać nowy średni wóz bojowy marki MAN, który 8 listopada został uroczyście przekazany dla OSP Wrząca Wielka. W poprzednim roku także udało się zakupić różny sprzęt oraz wyposażenie osobiste strażaków, m.in. pompa szlamowa , drabina dwuprzęsłowa, kombinezony, ubranie specjalne, buty, butle, węże oraz mundury galowe i inne. Środki pochodziły z dofinansowań zewnętrznych oraz z budżetu Gminy Koło.

Na koniec druhowie obejrzeli prezentację multimedialną z powitania nowego wozu, po czym przewodniczący zakończył zebranie i zaprosił wszystkich na poczęstunek przygotowany przez druhów.

Źródło: facebook OSP Wrząca Wielka

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526