Pożar altany na działkach w Ruszkowie – domek spłonął doszczętnie!

Autor: kurier-kolski.pl | 30.03.2022

W niedzielę, 27 marca br, Państwowa Straż Pożarna w Kole o g. 23:04 otrzymała zgłoszenie o pożarze w okolicach Zalewu Ruszkowskiego. Na miejsce pożaru zadysponowani zostali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Kole, oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Ruszkowie Pierwszym. Po przybyciu na miejsce ustalono, że pożarem jest objęty jest cały drewniany domek letniskowy na Rodzinnych Ogrodach Działkowych nad Zalewem. Dach domku zapadł się do środka.

Strażacy zabezpieczyli i oświetlili teren prowadzonych działań. W pierwszej fazie działań ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ODO podali dwa prądy wody w natarciu. Po dojeździe kolejnych zastępów podano w sumie trzy prądy wody w natarciu na palący się domek letniskowy. W trakcie działań gaśniczych na miejsce zdarzenia przybył właściciel działki, który poinformował KDR’a, że nikt nie przebywał w budynku.

W trakcie prowadzenia działań wyniesiono z domku letniskowego butlę z gazem propan – butan 11 kg na bezpieczną odległość, gdzie kontynuowano jej schładzanie oraz kontrolowano temperaturę. Po przygaszeniu pożaru przystąpiono do rozbiórki konstrukcji drewnianej budynku przy użyciu pilarki spalinowej do drewna oraz sprzętu burzącego. Całą konstrukcję domku rozebrano, elementy wyposażenia wyniesiono i przelano dokładnie wodą – pożar ugaszono. Przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzono pogorzelisko – kamera nie wskazała podwyższonej temperatury, brak zarzewi ognia. W asyście Policji kamerą termowizyjną sprawdzono budynki sąsiadujące z działką na której miał miejsce pożar – brak zarzewi ognia, kamera nie wskazała podwyższonej temperatury.

Przed zakończeniem działań sprawdzono butlę z gazem propan – butan 11 kg – temperatura butli 2 st. C. Na prośbę funkcjonariuszy Policji oświetlono teren pogorzeliska na czas prowadzenia przez nich działań dochodzeniowych. Działania JOP zakończono.

Akcja trwała 3 godz. 11 min. W działaniach udział brało 14 strażaków.

Tekst: asp. Danielewicz Gracjan
Zdjęcia: KP PSP Koło

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526