Miejska Rada Seniorów ma już siedzibę

Autor: kurier-kolski.pl | 21.03.2022

Ukonstytuowana przed dwoma laty (decyzją kolskich radnych) Rada Seniorów otrzymała siedzibę. Teraz spotkania organu będą się odbywać przy Starym Rynku, w budynku, gdzie siedzibę ma Straż Miejska. Przewodniczącym rady jest Wiesław Czekalski, wiceprzewodniczącą Janina Gruchot, a sekretarzem Barbara Szczepaniak.

Pragnąc wykorzystać potencjał seniorów, Rada Miejska w Kole utworzyła Radę Seniorów. Organ z założenia ma mieć inicjatywę opiniodawczo-doradczą, konsultacyjną i zabierać głoś m.in. w sprawach profilaktyki, promocji zdrowia, rekreacji, edukacji i wypoczynku. Członkowie rady mogą zgłaszać inicjatywy związane zarówno z dobrem ich pokolenia, jak i innymi sprawami lokalnymi. Przewodniczącym rady jest Wiesław Czekalski, wiceprzewodniczącą Janina Gruchot, a sekretarzem Barbara Szczepaniak.

Dotychczas zebrania Rady Seniorów odbywały się w kolskim Ratuszu. Teraz seniorzy, decyzją kolskiego włodarza, spotykać się będą w nowej siedzibie. Lokal, choć niewielki, spełnia ich oczekiwania. Pozwoli na wprowadzenie dyżurów i pełną niezależność.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Kosa
Kosa
2 lat temu

Rada dziadów

Ziuta
Ziuta
2 lat temu
Odpowiedz do.  Kosa

Ty chamie prostaku buraku tez bedziesz keidyś w tym wieku i zycze ci zeby inni o tobie tak mowili i gorzej bo jesteś zerem i zwyklą gnidą

Ala W.
Ala W.
2 lat temu
Odpowiedz do.  Ziuta

Senior odpisał?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526