Witajcie w Kole, maleństwa!

Autor: kurier-kolski.pl | 07.02.2022

W Kole zainaugurowane zostało nowe, cykliczne wydarzenie lokalne – wręczenie przez władze miasta Kolskim Rodzinom gratulacji i upominków z tytułu narodzin dziecka w 2021 roku. Współorganizatorami wydarzenia byli: Wood-Mizer Industries Sp. z o.o., Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole. A wszystko odbyło się w Miejskim Domu Kultury.

 

– Zwyczaj ma służyć budowaniu więzi między miastem a mieszkańcami i pokazać jak ważni są dla miasta jego nowi obywatele. Chciałem Państwu podziękować za przybycie i pogratulować narodzin dziecka – nowego obywatela naszego grodu – powiedział burmistrz Krzysztof Witkowski, pomysłodawca wydarzenia.

Włodarz w krótkim wystąpieniu do obecnych wymienił działania podejmowane przez miasto, by rodzinom dobrze się w Kole żyło, omówił jakie są obecnie prowadzone lub planowane inwestycje. – Miasto żyje, kiedy ludzie chcą w nim mieszkać, ważne jest dla mnie by stworzyć takie warunki, aby młode pokolenie z naszego miasta nie chciało wyjeżdżać – powiedział włodarz. Prezes Zarządu Wood-Mizer Industries Sp. z o.o Robert Bagiński podkreślił, że przedsiębiorcom leży na sercu nasze miasto, dlatego firma stara się być atrakcyjnym pracodawcą i zatrzymać jak najwięcej mieszkańców w Kole oraz przyciągnąć nowych.

Poza gratulacjami, rodziny otrzymały upominki finansowane przez partnerów przedsięwzięcia – Wood-Mizer Industries Sp. z o.o., MOPiPR i MOSiR. Rodzice wysłuchali panelu dyskusyjnego prowadzonego przez dwie ekspertki: Agnieszkę Majdecką koordynatora Lokalnego Klubu Rodzinnego w Jarocinie i Agnieszkę Zborowską-Karbową Kierownik kolskiego MOPiPR-u., a zwieńczeniem miłego spotkania były pamiątkowe zdjęcia.

W ubiegłym roku w Kole narodzin dziecka doczekało się 141 rodzin. Wszystkim gratulujemy, niech Wasze maleństwa zdrowo rosną!

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526