Wichury ciągle powodują szkody, a strażacy je usuwają. W Starostwie obraduje Sztab Kryzysowy

Autor: kurier-kolski.pl | 22.02.2022

W dniach 17-21 lutego 2022 r. strażacy z powiatu kolskiego podjęli działania przy 231 zdarzeniach związanych z likwidacją skutków silnego i porywistego wiatru. Najczęstszymi przyczynami interwencji Straży Pożarnej były: zerwane dachy, zerwane linie energetyczne oraz złamane lub powalone drzewa. W Starostwie Powiatowym w Kole odbywały się w związku z tym spotkania Sztabu Zarządzania Kryzysowego. Mocno wiać ma jeszcze do piątku.

 

Na chwilę obecną wciąż trwają działania przy zdarzeniach zgłaszanych na bieżąco. W działania zaangażowani byli strażacy z JRG w Kole oraz druhowie OSP z terenu całego powiatu. W międzyczasie w Starostwie Powiatowym w Kole odbyło się spotkanie w ramach sztabu zarządzania kryzysowego.

Istnieje możliwość uzyskania pomocy finansowej w formie zasiłków ze środków rezerwy celowej z budżetu państwa na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Kwota zasiłku na tzw. pomoc „doraźną” dla rodziny albo osoby samotnie gospodarującej może być udzielona do wysokości 6000 zł. Dysponentem tych środków jest Wojewoda Wielkopolski.
W celu uzyskania pomocy osoby poszkodowane powinny się zgłosić do swoich Urzędów Gmin.
Link do informacji szczegółowych: https://www.poznan.uw.gov.pl/pomoc-dla-poszkodowanych-w…

Tekst: mł. kpt. Marcin Chodkowski i Powiat Kolski
Fot.: KP PSP KOŁO, OSP Koło nad Wartą, Powiat Kolski

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526