Najważniejsze osiągnięcia kościeleckich szachistów z 2021 roku

Autor: kurier-kolski.pl | 16.02.2022

Pomimo pandemii szachiści z Kościelca wystąpili, w minionym roku, aż w 27 turniejach i odnieśli wiele bardzo cennych sukcesów. Gdzie i jakie sukcesy odnieśli, możecie dowiedzieć się z poniższego tekstu.

W Sypniewie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów. Wystartowało w nich 12. naszych zawodników. Srebrny medal wśród dziewcząt wywalczyła Jagoda Świderska, a wśród chłopców brązowy Maciej Szafrański. Do Mistrzostw Międzywojewódzkich Juniorów zakwalifikowały się trzy zawodniczki. Natomiast w Uniejowie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, w ramach Mistrzostw Polski Juniorów. Kościelec i zarazem Wielkopolskę reprezentowała Jagoda Świderska, która zajęła 13 miejsce oraz wypełniła drugą normę na pierwszą (centralną) kategorię szachową i tym samym zdobyła pierwszą kategorię. Również Maciej Szafrański przeszedł eliminacje i zagrał w Finale Mistrzostw Polski, zajmując w nich 34. miejsce.

Dużym sukcesem zakończyły się Eliminacje Strefowe do Mistrzostw Polski Juniorów, które rozegrane zostały w Łazach. Do finałów awansowały: Jagoda Świderska, która zdobyła czwarte miejsce oraz Amelia Bagińska, która ukończyła turniej na szóstej pozycji. Także szóste miejsce wywalczyła Małgorzata Sawicka. We Wrześni szachiści rywalizowali w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów i Młodzików w Szachach Szybkich. Złoty medal w kategorii dziewcząt do lat 14 wywalczyła Jagoda Świderska, a Amelia Bagińska uplasowała się na 6 miejscu w grupie dziewcząt do lat 10.

W rozgrywkach drużynowych, zarówno juniorzy jak i seniorzy utrzymali się w trzecich ligach. Juniorzy, w Ostrowie Wielkopolskim, zajęli siódme miejsce, grając w składzie: Adam Grochowski, Maciej Szafrański, Miłosz Świderski, Igor Steckiewicz, Małgorzata Sawicka, Jagoda Świderska. W rozgrywkach III Ligi Seniorów drużyna zajęła wysokie 5 miejsce. Wynik ten jest obiecujący na kolejne lata, ponieważ przed ostatnim zjazdem zawodnicy z Kościelca mieli spore szanse na awans do II ligi. Klub reprezentowali: Marta Hanusek, Miłosz Świderski, Igor Steckiewicz, Maciej Szafrański, Mateusz Kamecki, Dariusz Ostrowski, Krzysztof Białkowski, Dariusz Młynarczyk, Michał Grochowski oraz Sebastian Hanusek. Zawodnicy z Kościelca zagrali także w IV lidze juniorów, zajmując dwunaste miejsce. Dwa zjazdy miały miejsce w Ostrowie Wielkopolskim. Wystąpili oni w składzie: Alan Ślusarski, Maciej Anastaziak,, Krzysztof Koza, Bartosz Markowski, Wiktoria Ziółkowska, Amelia Bagińska. Pod koniec roku uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Kościelca zostali wicemistrzami Wielkopolski. Finał Wojewódzki XXIII Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych rozegrany został w Skokach, a w drużynie zagrali : Miłosz Świderski, Igor Steckiewicz, Maciej Anastaziak i Jagoda Świderska.

Źródło: UKS KKS „Kiełbaska”

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526