Konkurs ekologiczny „Bądź EKO MIESZKAŃCEM KOŁA” rozstrzygnięty

Autor: kurier-kolski.pl | 03.02.2022

Organizatorem konkursu i fundatorem nagrody był radny miejski z Koła Adrian Król, a Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski objął przedsięwzięcie honorowym patronatem. Dlatego radny wraz z włodarzem mieli przyjemność wręczyć finalistce konkursu – Pani Marzenie Marciniak nagrodę główną – „żółty” pojemnik do selektywnej zbiórki odpadów o pojemności 120 litrów, posiadający certyfikaty i atesty, wytrzymały, wykonany z wysokiej jakości tworzywa (PEHD), dostosowany do samochodów firm komunalnych.

Promowanie ekologii i ochrony środowiska poprzez utrwalanie zapisów Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Koło oraz zasad segregacji odpadów było celem konkursu ogłoszonego przez naszego radnego dla mieszkańców Koła będących właścicielami domów jednorodzinnych, regularnie wnoszących opłatę za wywóz nieczystości. Zadanie polegało na wypełnieniu ankiety z zagadnieniami: Czy każdy mieszkaniec ma obowiązek segregacji odpadów? Do jakiego pojemnika/worka wrzucamy karton po soku? Wymień dwie zalety recyklingu.

Wszystkie kryteria regulaminowe spełniła pani Marzena Marciniak, zatem odebrała nagrodę główną.

– Dziękuję pani za udział w konkursie i burmistrzowi za udzielone wsparcie. Wiem, że pytania nie były proste, szczególnie te dotyczące zasad segregacji, ale może dzięki takim działaniom zwiększy się świadomość mieszkańców dotycząca ekologii – powiedział radny Adrian Król.

Burmistrz Krzysztof Witkowski podziękował radnemu za podjęcie inicjatywy: – Doceniam tym bardziej, że jest to inicjatywa prywatna, radny ufundował nagrodę, a wiem, że planuje dalsze akcje związane z ochroną środowiska w naszym mieście.

Radny Adrian Król przyznał, że na wiosnę znów podejmie działania związane z propagowaniem ekologii i po raz kolejny będzie możliwość wygrania żółtego pojemnika do segregacji odpadów. Jaką tym razem przygotuje propozycję dla mieszkańców, dowiemy się przed 22 kwietnia, czyli obchodami Dnia Ziemi.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kuternoga
kuternoga
2 lat temu

Najbardziej gardłują nieudacznicy i zazdrośnicy, którym nic w życiu nie wyszło lepiej niz włosy na głowie i ci co nic nie robia tylko krytykuja innych.Olać lumpiarstwo!

Radny
Radny
2 lat temu

To się wysilił radny oby nie zubożał kupił kosz z własnej inicjatywy i myśli ze co wyborcy to jelenie i jakaś pseudo aktywność pokazuje bo niedługo wybory. Twoja ostatnia kadencja chłopaczku

Benek
Benek
2 lat temu
Odpowiedz do.  Radny

8 lat temu też tak pisali (miała być oststnia). Anonimowych komentarzy osob sfrustrowanych nie ma co traktować poważnie.

Ala W.
Ala W.
2 lat temu
Odpowiedz do.  Benek

w 2014 nie udało się

Prezes prezesów
Prezes prezesów
2 lat temu

Już widzę tą panią wynoszącą ten śmietnik z urzędu. Co za ….. wpadł na taki pomysł? Knurowi na głowę go założyć idealna korona prezentująca jego poziom hahahahah

Jan
Jan
2 lat temu

Czy ja dobrze widzę, burmistrz wręczył kosz na śmieci?

Mleczarz
Mleczarz
2 lat temu

Matko Świętego Pana!

Mzuk
Mzuk
2 lat temu

Wydawało się że zbieramy w domach jednorodzinnych w worki i dostajemy worki zbliżają się wybory

Knurek
Knurek
2 lat temu

Radny król hahahaha bez komentarza

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526