Kolska Lewica wybrała swoje pierwsze władze szczebla powiatowego

Autor: kurier-kolski.pl | 22.02.2022

Działacze, sympatycy i przyjaciele Nowej LEWICY spotkali się w Kole, by wybrać nowe władze powiatowe ugrupowania powstałego z SLD i Wiosny. Pierwszym Przewodniczącym nowej formacji został wybrał wieloletni Radny Miasta Koła Mariusz Hanefeld, na Wiceprzewodniczącego wybrano Roberta Galębę, a funkcję sekretarza powierzono Cecylii Karoń. Do Zarządu Powiatowego Nowej Lewicy w Kole zostali wybrani: Tomasz Barański, Ida Biłas, Jerzy Danielewicz, Wojciech Jabłoński, Adrian Król, Józef Matusiak i Jan Wojciechowski. Skład zarządu powiatowego uzupełnią wyżej wymienieni przewodniczący, wiceprzewodniczący i sekretarz powiatowy Nowej Lewicy w Kole.

 

Nowa Lewica to partia polityczna, która powstała poprzez połączenie dwóch lewicowych dotychczasowych partii, a mianowicie: Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Wiosny. Po wyborze krajowych i wojewódzkich statutowych władz w partii przyszedł czas, aby dokonać wyborów w powiatach. Nie inaczej było w powiecie kolskim.

W sobotę, 12 lutego 2022 r., w sali Spółdzielni Mieszkaniowej w Kole odbyło się ogólne zebranie członków organizacji powiatowej Nowej Lewicy w Kole.

Zanim przystąpiono do wyboru nowych władz, na początku zebrania uczczono minutą ciszy wszystkich tych, którzy odeszli do wieczności, w tym ś.p. byłego burmistrza m. Koła Jerzego Przybylskiego, wieloletniego Przewodniczącego SLD Kola nr 1 w Kole.

Następnie – po przedstawieniu sprawozdania przez ustępującego przewodniczącego Wojciecha Jabłońskiego – przystąpiono do wyłonienia nowych władz powiatowych w partii. Na pierwszego Przewodniczącego nowej formacji został wybrał wieloletni Radny Miasta Koła Mariusz Hanefeld. Na Wiceprzewodniczącego struktur powiatowych delegaci wybrali Roberta Galębę, funkcję sekretarza powierzono Cecylii Karoń.

Do zarządu powiatowego Nowej Lewicy w Kole zostali wybrani: Tomasz Barański, Ida Biłas, Jerzy Danielewicz, Wojciech Jabłoński, Adrian Król, Józef Matusiak i Jan Wojciechowski. Skład zarządu powiatowego uzupełnią wyżej wymienieni przewodniczący, wiceprzewodniczący i sekretarz powiatowy Nowej Lewicy w Kole.

Jednym z zaproszonych gości był wieloletni poseł okręgu konińsko-gnieźnieńskiego Tadeusz Tomaszewski, który pogratulował nowo wybranym wyborów i zaufania jakim zostali obdarzeni przez delegatów powiatu kolskiego. Poseł na Sejm RP zakomunikował, że najpóźniej do końca roku zarząd powinien mieć już wybraną formułę wyborczą w jakim zamierza przystąpić do najbliższych wyborów samorządowych w mieście Kole i powiecie kolskim. Ponadto poseł przedstawił informację z pracy parlamentarnej oraz omówił skutki wprowadzonego Ładu Polskiego przez rząd Zjednoczonej Prawicy.

Burmistrz Miasta Koła dr Krzysztof Witkowski, który jest jednocześnie członkiem partii, przybliżył zebranym ogólną sytuację w mieście, omawiając najważniejsze inwestycje i dalsze zamierzenia na rzecz rozwoju miasta, informując, że bez środków zewnętrznych niektórych inwestycji nie dałoby się zrealizować i pozostały by one jednie w sferze marzeń. Wspomniał również o dobrej współpracy z samorządem powiatowym w zakresie inwestycji drogowych w mieście Kole licząc, że uda się wspólnie wybudować północą obwodnice miasta Koła.

Wśród zaproszonych gości był obecny także Burmistrz Miasta i Gminy Dąbie Tomasz Ludwicki, który od wielu lat współpracuje z posłem Tadeuszem Tomaszewskim – dodając, że jest ona bardzo owocna dla gminy Dąbie i jej mieszkańców.

Źródło: Nowa Lewica w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kumpel od kielicha z mieszka
kumpel od kielicha z mieszka
2 lat temu

Spadkobiercy komuny jak się patrzy…nic dodać ze szkodnikiem numer jeden

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526