Umowa na pożyczkę z NFOŚiGW w Warszawie podpisana

Autor: kurier-kolski.pl | 26.12.2021

Na chwilę przed Świętami Bożego Narodzenia, Prezes Zarządu Przemysław Stasiak w obecności Burmistrza Krzysztofa Witkowskiego, podpisał umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na pożyczkę zabezpieczającą wkład własny Spółki w celu realizacji inwestycji geotermalnej. Udzielona pożyczka w kwocie 15 198 497,24 zł, wraz z uzyskaną wcześniej dotacją i środkami własnymi Spółki, pozwoli zrealizować budowę kolskiej ciepłowni geotermalnej.

 

Procedowanie warunków oraz ustalanie szczegółów podpisanej umowy trwało wiele miesięcy głównie z powodu trwającej epidemii. Jednak dzięki zaangażowaniu wielu osób, którym w tym miejscu należą się podziękowania, uczestniczących w tym procesie, udało się tego dokonać. W tym miejscu należy również szczególnie podziękować  Burmistrzowi, który jako Zgromadzenie Wspólników wspierał Spółkę na każdym etapie tego postępowania. Wyrazy podziękowania należą się także Zastępcy Prezesa Zarządu NFOŚiGW Arturowi Michalskiemu, który jest bardzo zaangażowany w rozwój geotermii w Kole.

Udzielona pożyczka w kwocie 15 198 497,24 zł wraz z uzyskaną wcześniej dotacją i środkami własnymi Spółki, pozwoli zrealizować budowę ciepłowni geotermalnej, która w dobie ciągle rosnących cen uprawnień do emisji CO2 przyczyni się do stabilizacji cen ciepła.

Zarząd Spółki ogromną wagę przykłada do rozwoju i wdrażania ekologicznych technologii produkcji i dystrybucji ciepła. Równie istotną częścią działalności MZEC jest ciągła rozbudowa sieci cieplnej i przyłączanie do niej nowych odbiorców ciepła. Wszystkie podejmowane działania przez Spółkę mają służyć mieszkańcom naszego miasta i wpływać na jego rozwój oraz poprawiać jakość powietrza w mieście.

Źródło: MZEC Sp. z o.o. w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526