Nowa karetka oraz specjalistyczny sprzęt medyczny za 1,4 mln zł trafił do Szpitala

Autor: kurier-kolski.pl | 09.12.2021

Po raz kolejny w ostatnich kilku latach kolski Szpital Powiatowy otrzymał w darze nowoczesny, wyposażony ambulans ratunkowy typu C, a także drogi, bardzo nowoczesny sprzęt medyczny do ratowania zdrowia i życia mieszkańców naszego rejonu: aparat KTG do kardiotokografii, aparat do elektrokoagulacji, aparat do krioterapii, urządzenie USG, kardiomonitor, laparoskop operacyjny, lampa operacyjna, łóżka porodowe oraz łóżko elektryczne pooperacyjne.

 

Powiat Kolski w wyniku rozstrzygnięcia drugiego naboru wniosków otrzymał środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na wsparcie dwóch zadań inwestycyjnych związanych z SP ZOZ w Kole na łączną kwotę 1.400.000,00 zł.

W SP ZOZ w Kole odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu specjalistycznego dla dwóch oddziałów: położniczo-ginekologicznego oraz chirurgicznego, jak również ambulansu typu „C” wraz z wyposażeniem. Wzięli w nim udział, m.in.: Poseł na Sejm Leszek Galemba, Poseł na Sejm Witold Czarnecki, Senator RP Margareta Budner, I Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska, Starosta Kolski Robert Kropidłowski, Wicestarosta Sylwester Chęciński, doktor Lech Spliter – radny powiatowy, Przewodniczący Komisji Spraw Społecznych (która zajmuje się sprawami zdrowia), przedstawiciele personelu medycznego obdarowanych oddziałów.

To już kolejne dary dla kolskiego Szpitala w ostatnich kilku latach. Nowe ambulanse zastąpiły stare, awaryjne, bardzo wysłużone samochody, które często były w naprawach i nie jeździły. A laparoskop jest kolejnym takim nowym sprzętem operacyjnym, który będzie wykorzystywany w naszej lecznicy. Jak podkreśliła podczas przekazania sprzętu dyrektor SPZOZ w Kole Iwona Wiśniewska, w kolskiej placówce w ostatnim roku wykonano o wiele więcej specjalistycznych operacji niż działo się to w poprzednich latach. Nowy sprzęt pozwoli na to, by pacjenci mogli być operowani na miejscu, w naszym Szpitalu, a nie w innych placówkach. Lekarze i pozostały personel medyczny ma możliwość pracy na nowym, nowoczesnym sprzęcie najlepszej jakości, a wysokie kwalifikacje naszych lekarzy pozwalają na jego dobre wykorzystanie dla skutecznego ratowania zdrowia i życia mieszkańców Powiatu Kolskiego i ościennych rejonów.

Źródło: Powiat Kolski
Fot.: Mariusz Kozajda oraz SP ZOZ w Kole

Specjalistyczny sprzęt medyczny przekazany naszemu Szpitalowi (fot. SPZOZ w Kole):

– APARAT KTG DO KARDIOTOKOGRAFII:

– APARAT DO ELEKTROKOAGULACJI:

– ULTRASONOGRAF:

– APARAT DO KRIOTERAPII:

– LAPAROSKOP OPERACYJNY:

– KARDIOMONITOR:

– LAMPA OPERACYJNA:

– ŁÓŻKA PORODOWE:

– ŁÓŻKO ELEKTRYCZNE POOPERACYJNE:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
IWO
IWO
11 miesięcy temu

kiedy zakończy się ten pisowski cyrk?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526