Nowa karetka oraz specjalistyczny sprzęt medyczny za 1,4 mln zł trafił do Szpitala

Autor: kurier-kolski.pl | 09.12.2021

Po raz kolejny w ostatnich kilku latach kolski Szpital Powiatowy otrzymał w darze nowoczesny, wyposażony ambulans ratunkowy typu C, a także drogi, bardzo nowoczesny sprzęt medyczny do ratowania zdrowia i życia mieszkańców naszego rejonu: aparat KTG do kardiotokografii, aparat do elektrokoagulacji, aparat do krioterapii, urządzenie USG, kardiomonitor, laparoskop operacyjny, lampa operacyjna, łóżka porodowe oraz łóżko elektryczne pooperacyjne.

 

Powiat Kolski w wyniku rozstrzygnięcia drugiego naboru wniosków otrzymał środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na wsparcie dwóch zadań inwestycyjnych związanych z SP ZOZ w Kole na łączną kwotę 1.400.000,00 zł.

W SP ZOZ w Kole odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu specjalistycznego dla dwóch oddziałów: położniczo-ginekologicznego oraz chirurgicznego, jak również ambulansu typu „C” wraz z wyposażeniem. Wzięli w nim udział, m.in.: Poseł na Sejm Leszek Galemba, Poseł na Sejm Witold Czarnecki, Senator RP Margareta Budner, I Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska, Starosta Kolski Robert Kropidłowski, Wicestarosta Sylwester Chęciński, doktor Lech Spliter – radny powiatowy, Przewodniczący Komisji Spraw Społecznych (która zajmuje się sprawami zdrowia), przedstawiciele personelu medycznego obdarowanych oddziałów.

To już kolejne dary dla kolskiego Szpitala w ostatnich kilku latach. Nowe ambulanse zastąpiły stare, awaryjne, bardzo wysłużone samochody, które często były w naprawach i nie jeździły. A laparoskop jest kolejnym takim nowym sprzętem operacyjnym, który będzie wykorzystywany w naszej lecznicy. Jak podkreśliła podczas przekazania sprzętu dyrektor SPZOZ w Kole Iwona Wiśniewska, w kolskiej placówce w ostatnim roku wykonano o wiele więcej specjalistycznych operacji niż działo się to w poprzednich latach. Nowy sprzęt pozwoli na to, by pacjenci mogli być operowani na miejscu, w naszym Szpitalu, a nie w innych placówkach. Lekarze i pozostały personel medyczny ma możliwość pracy na nowym, nowoczesnym sprzęcie najlepszej jakości, a wysokie kwalifikacje naszych lekarzy pozwalają na jego dobre wykorzystanie dla skutecznego ratowania zdrowia i życia mieszkańców Powiatu Kolskiego i ościennych rejonów.

Źródło: Powiat Kolski
Fot.: Mariusz Kozajda oraz SP ZOZ w Kole

Specjalistyczny sprzęt medyczny przekazany naszemu Szpitalowi (fot. SPZOZ w Kole):

– APARAT KTG DO KARDIOTOKOGRAFII:

– APARAT DO ELEKTROKOAGULACJI:

– ULTRASONOGRAF:

– APARAT DO KRIOTERAPII:

– LAPAROSKOP OPERACYJNY:

– KARDIOMONITOR:

– LAMPA OPERACYJNA:

– ŁÓŻKA PORODOWE:

– ŁÓŻKO ELEKTRYCZNE POOPERACYJNE:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
IWO
IWO
1 rok temu

kiedy zakończy się ten pisowski cyrk?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526