Kolskie „Wodociągi” zakupiły nowy pojazd typu WUKO za 2,5 mln zł

Autor: kurier-kolski.pl | 06.12.2021

Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Kole wzbogacił się o nowoczesny, ekologiczny pojazd do ciśnieniowego czyszczenia kanalizacji z zamkniętym obiegiem wody (minioczyszczalnią), który kosztował ok. 2,5 mln zł. Wóz typu WUKO wykonany został na indywidualne zamówienie kolskiej firmy. Ma utrzymać miejski system kanalizacji w doskonałym stanie.

– Rozwój MZWiK-u napawa mnie dumą, spółka prowadzi obecnie największą i najdroższą inwestycję w Kole, jaką jest przebudowa oczyszczalni ścieków, a równocześnie angażuje się w rozwój zakładu powiększając tabor mechaniczny – powiedział Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski. – Do MZWiK Sp. z o. o. przyjechał nowo zakupiony pojazd specjalistyczny (typu WUKO) z zamkniętym obiegiem wody. Tak naprawdę to mała oczyszczalnia ścieków na kółkach. Gratuluję prezesowi Robertowi Gajdzie i całej załodze.

Minioczyszczalnia na kółkach została wykonana przez wyłonioną w przetargu włoską firmę na indywidualne zamówienie MZWiK-u, jest zatem optymalnie dostosowana do potrzeb kolskiego systemu kanalizacyjnego. Kwota 2,5 mln zł była o ponad 900 tys. zł niższa od kolejnej oferty.

– Odkąd spółka przejęła od miasta kanalizację deszczową, musi ją regularnie czyścić. Dotychczasowy wóz do tych zadań miał ponad 12 lat i był przestarzały technologicznie, niewydajny, a sam proces kosztowny. Sprowadziliśmy na zamówienie, po półrocznym dialogu technologicznym wykonanym przez naszych fachowców (i równie długiej procedurze wyłonienia wykonawcy), w pełni ekologiczny samochód, który wykona zadanie bez zjeżdżania do bazy i wymiany wody. Ponieważ UE wspiera działa ekologiczne, postaramy się pozyskać fundusze, które w części zrekompensowałyby poniesione koszty – powiedział prezes Robert Gajda.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Dyrektor finansowy
Dyrektor finansowy
2 lat temu

2.5 mln gotówką czy w kredycie?

Mleczarz
Mleczarz
2 lat temu

Koło to miasto mlekiem i miodem płynące.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526