Kamera termowizyjna dla OSP Trzęśniew z Funduszu Sprawiedliwości [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 03.12.2021

Dnia 30 listopada 2021 r. w sali UG Kościelec odbyło się uroczyste przekazanie kamery termowizyjnej na ręce przedstawicieli jednostki OSP Trzęśniew. Dar przekazał Radny Sejmiku Woj. Wielkopolskiego Robert Popkowski, szef regionalnych struktur Solidarnej Polski, wraz z Wójtem Gminy Kościelec Dariuszem Ostrowskim. Kamera znacznie ułatwi akcje ratownicze strażaków-ochotników. To już kolejny sprzęt przekazany przez radnego Popkowskiego tej jednostce, a wcześniej wielu innym jednostkom OSP z terenu Powiatu Kolskiego, z Funduszu Sprawiedliwości Ministerstwa Sprawiedliwości. Pod spodem krótkie nagranie.

 

W przekazaniu sprzętu wzięli udział przedstawiciele OSP Trzęśniew: Prezes dh Mirosław Rossa oraz Naczelnik dh Radosław Rossa. Ten drugi został w tym roku uznany w konkursie Głosu Wielkopolskiego najlepszym strażakiem w Powiecie Kolskim, podobnie jak w tym samym konkursie została wyróżniona i doceniona jednostka z Trzęśniewa.

Ponadto w uroczystości wzięli udział przedstawiciele Zarządu Gminnego ZOSP RP w Kościelcu: Prezes dh Józef Pacholski oraz Naczelnik dh Marek Straszewski.

Kamera termowizyjna to małe, bardzo niepozorne, urządzenie, ale niezwykle pomocne w akcjach ratowniczo-gaśniczych, bo znacznie ułatwia strażakom ich pracę.

– Jest mi niezmiernie miło, że mogłem pomóc jednostce w pozyskaniu tego sprzętu- powiedział radny wojewódzki Robert Popkowski. Podziękował też wójtowi Ostrowskiemu i gminie za inicjatywę pozyskania kamery. – Kamera termowizyjna ma to do siebie, że przydaje się w wielu akcjach, zwłaszcza w pożarach, w poszukiwaniu osób. Na pewno się sprawdzi i będzie potrzebna, będzie ratowała zdrowie i życie ludzi. I to jest istotą Ministra Sprawiedliwości, który przekazuje środki na takie właśnie cele. Jestem w pełni przekonany, że ten sprzęt, choć jest niewielki, spełni ogromną rolę.

KLIKNIJ W OBRAZ, BY OBEJRZEĆ NAGRANIE:

Na zakończenie Prezes OSP Trzęśniew Mirosław Rossa obdarował obecnych na przekazaniu kamery nowo wydrukowanym kalendarzem strażackim swojej jednostki, a następnie wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia.

Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526