Tak świętowano Niepodległość w MDK

Autor: kurier-kolski.pl | 15.11.2021

Niepodległość w kolskim MDK zaczęto świętować już 10 listopada. Jak co roku składając kwiaty i zapalając symboliczne znicze na kolskim cmentarzu przy grobie Czesława Freudenreicha, zamordowanego przez Niemców wraz z córką Krystyną w 1939 r., oraz przy tablicy poświęconej bohaterowi, umieszczonej na budynkach dawnej Fabryki Fajansu, oddano hołd „Ludziom Niepodległości”. Popołudnie i wieczór wypełniły: spektakl pt. „Nie przeminąłem” o życiu Czesława Freudenreicha (reż. Aneta i Radomir Piorun, w wykonaniu aktorów Kolskiego Teatru Otwartego im. Cz. Freudenreicha) i wernisaż wystawy fotograficznej autorstwa Arkadiusza Gołębowskiego pt. „Sceny z kolskiej sceny”.

 

Uczczono też w ten sposób 82. rocznicę śmierci Czesława i jego córki Krystyny Freudenreich. Przed pierwszym przedstawieniem rozstrzygnięto projekty ogłoszone w „czasie głębokiej pandemii”. Sandrę Woźniczko została wyróżniona za nadesłaną pracę na konkurs pt. „Zrób swoją charakteryzację”, a Marceli Uciński za film przesłany do projektu filmowego pt. „Kolska Czesławomania”.

Dzięki Piotrowi Śniegockiemu na tych wydarzeniach gościliśmy w kolskim Miejskim Domu Kultury potomków rodziny Freudenreichów – Dorotę Janiszewską z linii Czesława oraz rodzeństwo Annę i Dariusza Szot z linii Stefana. Był również obecny kolski poseł Leszek Galemba z małżonką Jolantą.

Wystawa i spektakl grany w tym dniu dwukrotnie, wyreżyserowany przez Anetę i Radomira Piorunów, w wykonaniu aktorów Kolskiego Teatru Otwartego im. Cz. Freudenreicha, zostały bardzo ciepło przyjęte. Wzruszenie i podziękowania płynęły w naszą stronę z ust gości.

Źródło: MDK w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526