Powiat Kolski na 10. miejscu wśród polskich miast i powiatów z najniższym bezrobociem

Autor: kurier-kolski.pl | 15.11.2021

Powiat Kolski na 10-tym miejscu wśród polskich miast i powiatów z najniższym bezrobociem – ranking na podstawie danych GUS za wrzesień 2021 r. Źródło: Powiat Kolski oraz tuwartomieszkac.pl

 

Władze Powiatu Kolskiego oraz dyrekcja Powiatowego Urzędu Pracy w Kole nie ukrywają zadowolenia, bo jak wynika z danych GUS za wrzesień 2021 r. – które zostały wydobyte, podsumowane oraz zestawione przez portal tuwartomieszkac.pl – nasz powiat ex aequo z miastem Tychy, znalazł się na wysokim 10-tym miejscu w Polsce pod względem wysokości bezrobocia. W zestawieniu wzięto pod uwagę ponad 350 polskich powiatów i tzw. miast na prawach powiatu (te miasta to 66 największych ośrodków miejskich w naszym kraju), a więc 10-ta pozycja jest naprawdę wysoka i imponująca.

„Stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła w Polsce 5,6 proc. (jeszcze w lipcu wynosiła 5,8 proc.). Jeśli chodzi o województwa, najniższa była w Wielkopolsce (3,3 proc.), na Śląsku (4,5 proc.) i na Mazowszu oraz Małopolsce (po 4,8 proc.), a najwyższa w Warmińsko-Mazurskiem (8,7 proc.), na Podkarpaciu (8,3 proc.) i w Kujawsko-Pomorskiem (7,9 proc.). W każdym z tych regionów bezrobocie we wrześniu było niższe niż we wcześniejszych miesiącach. Trzeba przy tym pamiętać, że statystyki GUS obejmują tylko tzw. bezrobocie rejestrowane, czyli te osoby, którzy zarejestrowały się w urzędzie pracy jako bezrobotne.” – napisał wydawca i redaktor serwisu tuwartomieszkac.pl Jacek Krzemiński.

Z całym artykułem można zapoznać się pod linkiem:

https://tuwartomieszkac.pl/artykuly/gdzie-w-polsce-najnizsze-bezrobocie-a-gdzie-najwyzsze-dane-za-wrzesien/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Lolek
Lolek
2 lat temu

Bezrobocie niskie, a tyle samo osób nadal pracuje w urzędzie pracy. Połowę zwolnić i będą oszczędności Panie Starosto!!!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526