Pociski „Panzerfaust” i mina przeciwpancerna znalezione przy Starostwie Powiatowym w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 12.11.2021

Dnia 6 listopada o godz. 10:40 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole przyjęło zgłoszenie od dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kole, że podczas prac budowlanych na budowie parkingu przy Starostwie Powiatowym w Kole koparka niewybuch – odkopała pocisk artyleryjski. Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że jeden pocisk został wyciągnięty przez koparkę i leży na ziemi. Długość pocisku to około 30 cm, siła jego rażenia jak podaje Policja to około 25 metrów. Drugi pocisk leży w ziemi.

 

Przybyli na miejsce strażacy zabezpieczyli teren prowadzonych działań – wygrodzono taśmą ostrzegawczą parking przy budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Kole. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Patrolu Saperskiego, strażacy na prośbę funkcjonariuszy Policji pomogli ewakuować mieszkańców z pobliskiego budynku mieszkalnego (łącznie 11 osób). Osoby ewakuowano do budynku Starostwa Powiatowego w Kole. Na czas trwania działań Patrolu Saperskiego wraz z funkcjonariuszami Policji wyłączono z ruchu ulicę Prusa oraz część ulicy Sinkiewicza.

Patrol Saperski wydobył i zabezpieczył dwa pociski „Panzerfaust” oraz jedną minę przeciwpancerną. Działania ratownicze trwały 8h i 28 min. W akcji uczestniczyło 12 strażaków.

Tekst: mł. asp. Łukasz Nowakowski

Foto: Czytelnik

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526