Narodowe Święto Niepodległości w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 15.11.2021

11 listopada to dzień szczególny dla Polaków, to dzień w którym winniśmy się radować i być wdzięcznym naszym Przodkom walczącym o Niepodległość. Dlatego też tradycyjnie w tym dniu przedstawiciele kolskich władz, służb, partii i organizacji złożyli wiązanki kwiatów by uczcić pamięć Poległych za naszą Ojczyznę. W Farze została też odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny.

 

W uroczystościach wzięli udział m.in.: Poseł na Sejm RP Leszek Galemba, Starosta Kolski Robert Kropidłowski, Przewodniczący Rady Powiatu Marek Świątek, Sekretarz Powiatu Artur Szafrański, Komendant Powiatowy PSP w Kole bryg. Krzysztof Żurawik, Kierownik Pionu Bezpieczeństwa i Zarządzania Robert Jokiel, Prezes KHBC w Straszkowie Grzegorz Fiałkowski, Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski, Zastępca Burmistrza Lech Brzeziński, Komendant Straży Miejskiej Krzysztof Ossowski.

O 10.30 odprawiona została w kolskiej Farze Msza Święta w intencji Ojczyzny, koncelebrowana przez Proboszcza tutejszej parafii ks. Eugeniusza Strzecha, Ojca Gwardiana Henryka Hajzlera oraz ks. Piotra Pawlaka, który wygłosił Homilię. Na koniec wszyscy zgromadzeni odśpiewali Hymn Polski.

Ale nie tylko starsi oddali hołd tym, którzy poświęcili się dla naszej Niepodległości. Serce rośnie widząc jak nauczyciele uczą dzieci od najmłodszych lat patriotyzmu. Nie trzeba przecież wiele, by przekazać historię naszym pociechom, co udowodnili opiekunowie z Przedszkola Kółko Graniaste, którzy z dziećmi przyszli pod tablicę na Starostwie Kolskim.

Źródło: Powiat Kolski

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526