Złoty medal dla Jagody Świderskiej w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów w Szachach Szybkich

Autor: kurier-kolski.pl | 27.10.2021

We Wrześni odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów i Młodzików w Szachach Szybkich. Klub UKS KKS „Kiełbaska” w Kościelcu reprezentowało 8 zawodników. Najwyższe podium i złoty medal w kategorii dziewcząt do lat 14 wywalczyła Jagoda Świderska, a Amelia Bagińska uplasowała się na 6. miejscu w grupie dziewcząt do lat 10.

W kategorii chłopców do lat 14: Miłosz Świderski – 12 miejsce, Igor Steckiewicz – 17, Maciej Anastaziak – 20, Krzysztof Koza – 40. W turnieju tak wysokiej rangi debiutowali Lena Pisznot i Wiktor Pisznot, którzy dzielnie walczyli na 64 polach i zajęli odpowiednio miejsca 19. (do lat 10) i 57. (do lat 14). Zawodnicy grali 9 rund systemem szwajcarskim, tempem gry 10 minut na partię dla zawodnika, z dodatkiem 5 sekund na każdy ruch od początku partii.

Źródło: UKS Kiełbaska