Udany IV Kolski Dzień Seniora [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 22.10.2021

Z wielkim zainteresowaniem i owacyjnym przyjęciem spotkał się tegoroczny, IV Kolski Dzień Seniora. Na deskach MDK, które było współorganizatorem, wystawiony został ciekawy program artystyczny, w Galerii Foyer odbył się wernisaż wystawy prac artystycznych seniorów, a w finale spotkania Prezes Klubu Seniora „Trzecia Zmiana” Irena Jabłońska (klub był głównym organizatorem wydarzenia), przyjęła wiele gratulacji i życzeń. Zaproponowała też na przyszłość podniesienie rangi wydarzenia do skali powiatowej i zorganizowanie nawet kilkudniowych obchodów takiego powiatowego Dnia Seniora.

 

Trzecia Zmiana jest liczącym przeszło 200 członków, prężnie działającym, stowarzyszeniem. Klub podzielony jest na sekcje związane z różnymi dziedzinami, a wszyscy członkowie spotykają się regularnie na wykładach tematycznych.

Tegoroczne wydarzenie, czyli IV Kolski Dzień Seniora, było współfinansowane ze środków otrzymanych z Urzędu Miejskiego w Kole w ramach działalności pożytku publicznego. Partnerem imprezy była także Gmina Koło, a sponsorem firma Wood-Mizer.

KLIKNIJ w obraz niżej, by obejrzeć skrót nagrania z IV Kolskiego Dnia Seniora 2021:

Organizatorzy jak zwykle zadbali o każdy detal: była fachowa konferansjerka (Anna Skąpska i Jan Żyliński), na scenie same gwiazdy – gościnnie poznański zespół Good Staff (Wojciech Winiarski – kier., solistka – Anna Winiarska), lokalnie Zespół Taneczny „Muza” z MDK Koło pod kierownictwem Joanny Kwarcińskiej (trenerki: Dominika Mikołajczyk i Magdalena Jabłońska, choreografia – Weronika Podlasińska), Zespół Klubu Seniora „Wesołe Nutki” pod kierownictwem Adama Kołodziejczaka oraz Zespół Artystyczny ze Szkoły Podstawowej Nr 3 pod kierownictwem Aleksandry Szacownej-Błaszczyk i Heleny Bartosik. Solowe występy dały kolskie wschodzące gwiazdy muzyki: Maja Żylińska i Iga Błaszczyk.

Tymczasem w Galerii Foyer, tuż przed wejściem do sali MDK, kolscy seniorzy wystawili swoje prace malarskie, wykonane rozmaitymi technikami, które w czasie spotkania podziwiali goście. Wiele z dzieł znalazło nabywców. Wystawiono również skarbonkę, do której można było wrzucać datki na budowę pomnika-ławeczki Czesława Freudenreicha, a nad jej zapełnianiem się czuwali członkowie Stowarzyszenia Budowy Pomnika: Jacek Skrycki i Bożena Gronert-Ubych. Wiemy, że znaleźli się kolejni hojni darczyńcy.

Gratulacje z okazji IV Kolskiego Dnia Seniora i udanej organizacji obchodów na scenie MDK w Kole odbierała Prezes Stowarzyszenia Klub Seniora „Trzecia Zmiana” Irena Jabłońska. Wśród składających gratulacje nie zabrakło reprezentanta Powiatu Kolskiego – Wicestarosty Sylwestra Chęcińskiego oraz włodarza Miasta Koła Krzysztofa Witkowskiego. Pani Prezes na zakończenie zaprosiła do organizacji kolejnych Dni Seniora inne kluby seniora działające w Kole i naszym powiecie, tym samym na ręce Wicestarosty proponując rozszerzenie obchodów dnia seniora i podniesienie ich rangi do powiatowej, a także nawet – o ile będą takie możliwości – zorganizowanie kilkudniowych obchodów. Czy ta propozycja spotka się z akceptacją władz powiatowych, przekonamy się już za rok.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Jacek
Jacek
2 lat temu

Modląca się matka Teresa udziela

Kozojebca
Kozojebca
2 lat temu

Wazeliniarz więcej zdjęć swoich bogów nie mogłeś zrobić ? I ten buc w różowej koszuli hahaha ledwo się dopiął

Kolanka
Kolanka
2 lat temu

Piękna impreza i piękna fotorelacja z imprezy.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526