Jubileusz 125-lecia powstania i 25-lecia reaktywacji izb rolniczych [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 07.10.2021

Rok 2021 jest dla samorządu rolniczego rokiem szczególnym. Obchodzi on bowiem podwójny Jubileusz: 125-lecia utworzenia oraz 25-lecia reaktywacji izb rolniczych. W związku z tym w dniu 29 września 2021 r., w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu, odbyły się uroczyste obchody tych jubileuszy w powiecie kolskim. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Radę Powiatową Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Kole.

 

Prowadzącym uroczystość był Przewodniczący Rady Powiatowej WIR w Kole Michał Wróblewski. W obchodach Jubileuszu wziął udział m.in. Prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej Piotr Walkowski oraz Delegat do Krajowej Rady Izb Rolniczych i zarazem Członek Zarządu KRIR Jolanta Nawrocka. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również włodarze gmin z terenu powiatu kolskiego, przedstawiciele instytucji współpracujących z Wielkopolską Izbą Rolniczą na szczeblu powiatu oraz byli i obecni Delegaci Rady Powiatowej WIR w Kole.

KLIKNIJ w obraz, by obejrzeć nagranie z uroczystości WIR w Powierciu:

Obchody Jubileuszu rozpoczęto odśpiewaniem Roty oraz wprowadzeniem sztandaru WIR. Podczas uroczystości został wygłoszony referat pt. „Rys historyczny działalności Izb Rolniczych na ziemi kolskiej” opracowany przez Dyrektora Muzeum Technik Ceramicznych w Kole Tomasza Nuszkiewicza.

Całość wygłoszonego referatu znajdą Państwo klikając TUTAJ.

Uroczystość jubileuszowa WIR stała się okazją do złożenia podziękowań wszystkim tym, którzy wspierają samorząd rolniczy w powiecie kolskim. Podziękowania złożono m.in.: Staroście Kolskiemu oraz wszystkim włodarzom gmin z powiatu kolskiego, przedstawicielom instytucji współpracujących z Wielkopolską Izbą Rolniczą oraz Delegatom Rady Powiatowej WIR w Kole poprzednich kadencji. Nie zapomniano również o członkach WIR, których już nie ma pośród nas – ich pamięć uczczono minutą ciszy. Podczas uroczystości wręczono odznaczenie nadane przez Zarząd Wielkopolskiej Izby Rolniczej – Medalion im. Hrabiego Aleksandra Szembeka za działalność na rzecz rolnictwa i rozwoju wsi wielkopolskiej. Odznaczeniem uhonorowano Marcina Pochylskiego – Delegata Rady Powiatowej WIR w Kole.

Krajowa Rada Izb Rolniczych przyznała Brązową Odznaką „Zasłużony dla Samorządu Rolniczego”. Panom Henrykowi Krygierowi oraz Adamowi Jaskólskiemu. Specjalne podziękowanie za 25 lat działalności na rzecz Wielkopolskiej Izby Rolniczej wręczono Andrzejowi Ściślewskiemu – Delegatowi RP WIR w Kole, który pełni tą funkcję od początku reaktywacji izb rolniczych.

Na zakończenie uroczystości odbył się występ uczniów z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu, następnie organizatorzy zaprosili wszystkich gości na pyszny poczęstunek, przygotowany również przez uczniów tutejszej szkoły.

Źródło: WIR
Foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526