Akt Erekcyjny budowy sali ZST podpisany

Autor: kurier-kolski.pl | 11.10.2021

Nasza pamięć o ludzkich dokonaniach szybko przemija, przeto słusznym jest obyczaj utrwalania na piśmie ważniejszych zdarzeń, aby przekazać ich znaczenie następnym pokoleniom. Dlatego też w dniu 30 września 2021 r., spisano Akt Erekcyjny upamiętniający rozbudowę Zespołu Szkół Technicznych w Kole o salę gimnastyczną z zapleczem socjalnym.

 

Akt został własnoręcznie podpisany przez Roberta Kropidłowskiego Starostę Kolskiego, Katarzynę Poronin Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Kole, Anetę Niestrawską Wicewojewodę Wielkopolskiego, Leszka Galembę Posła na Sejm RP, Joannę Szczechowską Asystenta Ministra, Sekretarza Stanu Zbigniewa Hoffmana, Sylwestra Chęcińskiego Wicestarostę Kolskiego, Marka Świątka Przewodniczącego Rady Powiatu, inspektorów nadzoru Janusza Perkowskiego i Zbigniewa Szpilewskiego, przedstawicieli firmy budowlanej „KJS – Krzysztof Szurgot”, oraz przez Uczennicę Zespołu Szkół Technicznych w Kole. Poświęcenia jak również podpisania Aktu Erekcyjnego i placu budowy dokonał ks. kan. Władysław Waszak.

Podczas uroczystości odczytany został list od Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, który osobiście nie mógł uczestniczyć w wydarzeniu, ale napisał m.in., że Koło jest mu bliskie.

Niniejszym, na wieczną rzeczy pamiątkę tego historycznego wydarzenia niniejszy akt w kamień węgielny budowanej sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Technicznych w Kole wmurowany został, a wszystko prawdopodobnie będzie już gotowe i zostanie oddane do użytku na jubileusz istnienia szkoły w roku przyszłym.

Źródło: Powiat Kolski
Fot.: Mariusz Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Bolo
Bolo
2 lat temu

Na cholere tam klecha i rolnik od świń

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526