Pościg,ucieczka,bijatyka-sceny niczym z filmu sensacyjnego! Zatrzymanie poszukiwanego 2 listami gończymi

Autor: kurier-kolski.pl | 01.09.2021

Do nietypowych scen rodem z filmów Hollywoodu doszło w Kole w minioną środę, 25 sierpnia br., gdy kolscy kryminalni udali się do jednego z mieszkań na terenie miasta, gdzie miał ukrywać się 44-letni mieszkaniec Koła poszukiwany dwoma listami gończymi. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna znajduje się wewnątrz mieszkania. Poszukiwany wraz z przebywającymi z nim w mieszkaniu kompanami zabarykadował się, po czym podjął próbę ucieczki przez okno na prowizorycznej linie utworzone z kabli i prześcieradła.

 

Gdy ścigany zorientował się, że ten pomysł „nie wypali” postanowił wybić dziurę w stropie i uciec przez dach. Policjanci przystąpili do siłowego wejścia do mieszkania i po chwili udało im się zatrzymać poszukiwanego, który w trakcie zatrzymania dokonał czynnej napaści na funkcjonariuszy, naruszył ich nietykalność cielesną oraz groził im. Wraz z poszukiwanym zatrzymany został jeszcze jeden mężczyzna, 36-letni mieszkaniec Koła, który wspólnie z zatrzymanym dokonał czynnej napaści na interweniujących policjantów. Ponadto w trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze w mieszkaniu zajmowanym przez poszukiwanego mężczyznę ujawnili przeszło 12 gramów marihuany. Zebrany dotąd w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów dokonania czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji oraz ich znieważenia i naruszenia ich nietykalności cielesnej. Dodatkowo poszukiwanemu mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania narkotyków.

Dnia 27 sierpnia 2021 r. Sąd Rejonowy w Kole na wniosek kolskiej prokuratury zastosował wobec jednego z podejrzanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy, natomiast wobec drugiego z mężczyzn zastosował areszt na okres 2 miesięcy. Za najcięższe przestępstwo zarzucane podejrzanym czyli czynną napaść na funkcjonariusza publicznego grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonim
Anonim
2 lat temu

W końcu policja wzięła się do roboty. 120 policjantów jest zatrudnionych w KPP, połowa to stanowiska za biurkiem. Moim zdaniem nowy komendant powinien zagonić pozostałych do roboty, albo zwyczajnie zredukować te niepotrzebne etaty. Pozdrowienia dla czynnych policjantów.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526