Wójt Gminy Grzegorzew z jednogłośnym absolutorium od radnych

Autor: kurier-kolski.pl | 02.08.2021

W środę, 28 lipca 2021 r., odbyła się sesja absolutoryjna Rady Gminy Grzegorzew. Radni ocenili wykonanie budżetu Gminy Grzegorzew za 2020 rok, rozpatrzony został również raport o stanie Gminy, po czym udzielono wotum zaufania dla Wójta. Wójt Bożena Dominiak otrzymała od radnych jednogłośne absolutorium. W sesji wziął udział Waldemar Banasiak – radny powiatowy, członek Zarządu Powiatu Kolskiego, były Przewodniczący Rady Gminy Grzegorzew.

 

Raport to źródło informacji o demografii, mienia komunalnego, zagospodarowania przestrzennego, prowadzonych inwestycji, oświaty, bezpieczeństwa, ochrony środowiska, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, kultury i sportu.

Raport o stanie Gminy Grzegorzew za rok 2020:
http://bip.grzegorzew.pl/?a=4166

Rada Gminy podjęła jednogłośną uchwałę o udzieleniu Wójt Bożenie Dominiak absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2020 rok.

Zadania inwestycyjne zaplanowane w 2020 roku zostały zrealizowane w 100%. Wartość robót i remontów to 2.173.234,89 zł.
– Budowaliśmy i remontowaliśmy pamiętając o wszystkich: strażakach, sportowcach, seniorach, placówkach oświatowych. Będziemy zmieniać rzeczywistość naszej gminy, aby mieszkańcom żyło się coraz lepiej – powiedziała Wójt Gminy Grzegorzew.

Do budżetu naszej gminy wpłynęło 2.460.373,38 zł pieniędzy z dotacji unijnych i innych źródeł. Gmina zachowywała płynność finansową, a 2020 rok zakończyła z nadwyżką budżetową w wysokości 1.106.562,93 zł co dało możliwości realizacji w następnych latach zadań inwestycyjnych wynikających z Wieloletniej Prognozy Finansowej.

-To zespołowa praca nas wszystkich, przynosząca efekty. Bardzo dziękuję wszystkim. Mam wielki szacunek i wielkie wyrazy uznania, jeszcze raz kieruję za waszą ciężką pracę. W tym trudnym czasie pandemii daliśmy radę – powiedziała Wójt gminy, dziękując wszystkim za bardzo dobrą i harmonijną współpracę.

Podziękowania dla Pani Wójt złożył szef Rady Gminy Grzegorzew: -Pani Wójt, dziękujemy za odpowiedzialne zarządzanie gminą. Dziękujemy za partnerską współpracę z Radą Gminy, za to że potrafimy nawzajem się słuchać, że mamy do siebie wielki szacunek. Jestem przekonany, że pozwoli to nam, wspólnie zmieniać naszą gminę na lepsze i zrealizować wszystkie zaplanowane inwestycje w każdej miejscowości Gminy Grzegorzew – powiedział Przewodniczący Tadeusz Sosnowski.

Źródło: UG Grzegorzew

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526