Udany XIV Dzień Ogórka w Karszewie

Autor: kurier-kolski.pl | 15.08.2021

„XIV Dzień Ogórka” w Karszewie (gm. Dąbie) w obiektywie. Dziś przedstawiamy Państwu uwiecznione podczas tej powiatowo-gminnej imprezy chwile. Pogoda dopisała, frekwencja uczestników jeszcze bardziej. Zabawa, konkursy, degustacje i tańce trwała do późnych godzin nocnych. Przybyło też wielu znamienitych gości. Za rok 15-ta edycja Dnia Ogórka, więc już zachęcamy do wspólnej zabawy. Źródła zdjęć: Redakcja KK, Wojciech Drapiński, Zbigniew Rapusta i Gmina Dąbie.

 

Dnia 8 sierpnia 2021 r. w Karszewie świętowaliśmy „Dzień Ogórka”. Była to pierwsza tak duża impreza plenerowa, długo wyczekiwana przez mieszkańców Gminy Dąbie ze względu na panującą pandemię i wynikające z tego obostrzenia. Gmina Dąbie pozyskała dofinansowanie w wysokości ok. 16.000 zł przyznaną przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego. Podczas festynu była też możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 oraz dopełnienia obowiązku spisu powszechnego. Do zorganizowania tak wspaniałej imprezy przyczynili się: m. in.: firma „Ogórecki” Pana Krzysztofa Góreckiego, Powiat Kolski, WODR z Poznania, PGK i M z Dąbia, Spółdzielnia „Ale Smacznie” z Dąbia, MGOK i BP z Dąbia.

Gospodarzem imprezy był włodarz Gminy Dąbie Burmistrz Tomasz Ludwicki wspólnie ze Starostą Kolskim Robertem Kropidłowskim. Wśród zaproszonych gości przybyli m.in.: Poseł na Sejm RP Leszek Galemba, Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska, radni powiatowi i gminni, Prezes KHBC Grzegorz Fiałkowski.

Na imprezie plenerowej w Karszewie zorganizowano mobilny punkt wsparcia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dla mieszkańców gminy Dąbie. Eksperci ZUS zaprezentowali szereg usprawnień, jakie niesie ze sobą e-administracja. Zakładali mieszkańcom profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), pomagali pobrać bon turystyczny na dzieci oraz złożyć wniosek o świadczenie Dobry Start 300+ dla ucznia. Pracownicy ZUS promowali również ubankowienie świadczeń „BEZPŁATNIE, ZDROWO BEZGOTÓWKOWO – JAK DOKONAĆ ZMIANY SPOSOBU WYPŁATY ŚWIADCZENIA”.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Kole zorganizowała punkt informacyjno-konsultacyjny, w którym pracownicy udzielali informacji z zakresu ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych rolników oraz świadczeń realizowanych przez KRUS. W stoisku promowano także bezpieczeństwo pracy w gospodarstwach rolnych, przekazywano informacje dot. wypadków w rolnictwie i świadczeń rehabilitacyjnych. Odwiedzający stoisko otrzymywali broszury i ulotki oraz materiały prewencyjne poświęcone zasadom bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym.

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Jacek
Jacek
2 lat temu

Piękna organizacja. Brawo dla burmistrza Ludwickiego i starosty. 20 km dalej od dabia w mieście kole nie mógł się odbyć handel na odpuście.

Anonim
Anonim
2 lat temu

dzieje.pl/aktualnosci/75-lat-temu-powolano-korpus-bezpieczenstwa-wewnetrznego-element-aparatu-terroru

Anonim
Anonim
2 lat temu

katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/74289

Anonim
Anonim
2 lat temu

Piękne zdjęcia. Gmin ma swoją uroczystość, a władza pozostaje w tych samych rękach od 70 lat ! Czy Pan Poseł wie komu podaje rękę ???

Anonim
Anonim
2 lat temu

Kozajda nie moderuje wpisów, On dba o słuszną linię Naszej Władzy

Anonim
Anonim
2 lat temu
Odpowiedz do.  kurier-kolski.pl

Mariusz Mariusz i co ci z tego przyszło, nawet nowego samochodu nie kupiłeś z tego wazeliniarstwa.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526