Dziś 6 sierpnia – na kolskim cmentarzu odpust Przemienienia Pańskiego

Autor: kurier-kolski.pl | 06.08.2021

Przypominamy, że dziś, 6 sierpnia, w liturgii Kościoła przypada święto Przemienienia Pańskiego, które w Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Św. (FARA) jest połączone z tradycyjnie wielkim odpustem na cmentarzu przy ul. Poniatowskiego w Kole. W kościele farnym nie są odprawiane w tym dniu Msze św., ale wszystkie są celebrowane na cmentarzu. Porządek Mszy św. jest następujący: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 (suma odpustowa z procesją) i 18.00. Podczas uroczystości gościmy w naszym mieście i na cmentarzu pielgrzymów. Można także otrzymać odpust zupełny. Podobny odpust w tym samym dniu odbywa się w Galewie pod Turkiem. Jest to największe lokalne święto religijne w Powiecie Tureckim.

 

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w nabożeństwach odpustowych, a szczególnie w procesji odpustowej po Mszy o godz. 12:00. Przyjdźmy całymi rodzinami z dziećmi, uczmy je religijności i poszanowania naszej polskiej oraz katolickiej tradycji.

Źródło: Kolska Fara, foto: archiwum Redakcji KK

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
listek
listek
2 lat temu

Rzeczywistość ni jak się ma do tego artykułu …zdjęcia chyba z zeszłego roku (padało cały dzień) zakaz handlu niezrozumiały …czy odpust przy Klasztorze nie powodował zagrożenia epidemiologicznego ??? czegoś tu nie rozumiem wiem jedno Kaliskie Przedmieście jest solą w oku obecnej władzy no chyba za wyjątkiem Pani Radnej która to zamiast zająć się problemami mieszkańców tego osiedla i owszem załatwiła sobie budowę ulicy obok jej domu .Znikające ławki z terenów rekreacyjnych skandaliczny stan Parku na Kaliskim może o tym artykuł Panie Redaktorze ? .Cóż z tego że powstanie jakiś tam skwer na przedmieściu czy fontanna przed Starostwem …zadbajcie o te tereny które już są i od zawsze były miejscem naszego wypoczynku…i pomyśleć że Burmistrz jest Historykiem…

Aleksandra Kolp
Aleksandra Kolp
2 lat temu

Duzo Lask Bozych dla
Wszystkich Kolan….
Bog jest z Wami…
W Babiaku, Takze byly
Uroczyste Obchody 6
Sierpnia, Spotkanie rodzinne… Pozdrawiam serdecznie. Aleksandra
Wawrzynkiewicz/Kolp!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526