Dzieci tworzyły kwiaty z bibuły

Autor: kurier-kolski.pl | 13.08.2021

Najmłodsi czytelnicy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole w ostatnim tygodniu „Wakacji z Hedwigą” gościli panią Teresę Brzoską. Uczestnicy zajęć organizowanych przez Filię dla Dzieci, wzięli udział w warsztatach tworzenia kwiatów z bibuły.

Bibułkarstwo to zanikające rękodzieło polegające na robieniu ozdobnych kwiatów z bibuły. Dawniej bibułkarstwem zajmowały się głównie kobiety, które przystrajały potem swoimi wyrobami miejsca sakralne i domostwa.
Wykształciły się rozmaite techniki bibułkarskie: wycinanie, skręcanie, zwijanie i rolowanie. Obecnie bibułkarstwem zajmują się jedynie twórcy ludowi świadomie kultywujący dawne tradycje. Należy do nich nieoceniona pani Teresa Brzoska. Podczas trzygodzinnych warsztatów, w których wzięli udział 6-10-letni uczestnicy (być może przyszli kwiaciarze/bibułkarze) powstały wspaniałe, kunsztowne kwiaty z krepiny.

Źródło: PiMBP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Michał
Michał
2 lat temu

Idealna osoba w idealnym miejscu radna nie robi nic poza braniem diety ale kleić kwiatki z bibuły potrafi. Pozdrawiam panią radna z kaliskiego przedmieścia o którym zapomniała i przypomni sobie przed wyborami. Żałosna

Anonim
Anonim
2 lat temu

Proszę pamiętać że Pietruszka szkodzi dzieciom bo jest moczopędna.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526