Delegacja z miasta partnerskiego na Ukrainie odwiedziła Koło

Autor: kurier-kolski.pl | 01.08.2021

Zawiązane w 2003 r. partnerstwo między miastami Koło i Ładyżyn było kontynuowane w nowych obszarach tematycznych podczas ostatniej wizyty delegacji z Ukrainy. Ze względu na to, że Miejski Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. obchodzi jubileusz 45-lecia zorganizowanego ciepłownictwa na terenie Koła i przystępuje do budowy ciepłowni geotermalnej, a Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. obchodzi 30-lecie funkcjonowania, wiodącym tematem wizyty była wymiana doświadczeń i dobrych praktyk w dziedzinie ekologii, zielonej energii, wpływu systemu ogrzewania na jakość powietrza oraz nowoczesnych systemów technologicznych zastosowanych przy modernizacji kolskiej oczyszczalni.

 

Przez ostatnie 3 dni na zaproszenie Burmistrza Krzysztofa Witkowskiego w Kole przebywała delegacja w składzie: Valery Kolomeytsev – mer miasta Ładyżyn, Pavel Anushchenko – pierwszy zastępca mera m.Ładyżyn oraz Sergey Balamut– kierownik Centrum Medycznego.

Goście zwiedzili miejskie spółki i poznali szczegóły inwestycji. Byli pod wrażeniem skuteczności w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych i rozwoju miasta Koła. Zaprosili burmistrza wraz z kolską delegacją na rewizytę związaną tematycznie z uroczystymi obchodami rocznicy lokacji ich ośmiowiekowego miasta.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526