Cztery puchary dla zawodnika z Kościelca

Autor: kurier-kolski.pl | 02.08.2021

Zawodnik UKS Kościelec, uczeń OLL w Dęblinie, Maciej Szafrański uczestniczył w Mistrzostwach Wojska Polskiego w szachach szybkich w Warszawie. Organizatorem turnieju była Akademia Sztuki Wojennej przy wsparciu i pomocy Ministerstwa Obrony Narodowej, Sztabu Generalnego Wojska Polskiego oraz Polskiego Związku Szachowego. Maciej brał udział w kilku turniejach. W turnieju o Puchar MON startowało 77 szachistów. Maciej zdobył II miejsce w klasyfikacji ogólnej, II miejsce w środowisku mundurowym i I miejsce w kategorii junior do lat 18. Jego ranking uzyskany wyniósł aż 2183. W turnieju z okazji 5-tej rocznicy Akademii Sztuki Wojennej zajął III miejsce. W Mistrzostwach WP w szachach błyskawicznych (5 minut na partię, na jednego zawodnika) startowało 50 zawodników. Maciej uplasował się na 16  pozycji. Uczestnictwo Macieja w Mistrzostwach było także świetną okazją na zmierzenie się ze znakomitymi szachistami z całej Polski. Źródło: UKS Kiełbaska