Strażacy z OSP Grzegorzew znów cieszą się nowym wozem bojowym! [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 09.07.2021

We wtorek, 6 lipca 2021 r., na zakończenie swojej wizyty w Powiecie Kolskim, Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński wraz z Wicewojewodą Anetą Niestrawską wzięli udział w prezentacji i uroczystym przekazaniu nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Grzegorzew. W uroczystej zbiórce przy remizie najważniejszym gościem był minister Zbigniew Hoffmann – Zastępca Szefa Kancelarii Premiera RP. Nie brakło też naszego posła Leszka Galemby, Starosty Roberta Kropidłowskiego i radnego wojewódzkiego Roberta Popkowskiego oraz wielu innych gości. Pod spodem nagranie wideo oraz obszerny fotoreportaż z wydarzenia.

Prawie rok temu, strażacy z OSP Grzegorzew udając się na akcję do gaszenia pożaru nowiutkim samochodem ulegli wypadkowi. Nowy wóz bojowy, który w jednostce był zaledwie od kilku dni, został uszkodzony. Podczas tego przykrego zdarzenia ucierpiał także jeden z druhów.

– To kolejny dowód ofiarności w walce z żywiołami, społecznego zaangażowania i działania dla dobra współmieszkańców. Służba w straży to prawdziwa szkoła życia i odpowiedzialności – powiedział Wojewoda Michał Zieliński To właśnie często jako pierwsze na miejsce wypadku czy pożaru docierają jednostki OSP. Skuteczne oraz szybkie udzielenie pomocy jest możliwe dzięki nowym samochodom ratowniczym czy nowoczesnemu sprzętowi. Jednym z ważnych zadań, jakie stoją przed władzami naszego kraju, jest odpowiedź na potrzeby jednostek strażackich i dbanie o ich odpowiednie wyposażenie.

To była pierwsza wizyta naszego Wojewody na terenie Powiatu Kolskiego, ale zapewne nie ostatnia. Jak nieco żartobliwie powiedział Michał Zieliński, jego zastępczyni, I Wicewojewoda Aneta Niestrawska, która wcześniej była Sekretarzem Gminy Grzegorzew, co tydzień mówi mu o Grzegorzewie, więc z opowiadań zna doskonale tę miejscowość, choć osobiście dopiero teraz była okazja, by tu przyjechał.

KLIKNIJ w obraz, by obejrzeć nagranie z uroczystości:

Szczególnym gościem jednostki OSP Grzegorzew i władz gminy w tym dniu był min.Zbigniew Hoffmann – Poseł na Sejm RP i Zastępca Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Oczywiście nie mogło zabraknąć Posła Leszka Galemby i Starosty Kolskiego Roberta Kropidłowskiego. Z serdecznymi życzeniami przyjechał do grzegorzewskich strażaków także radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Robert Popkowski, który już wcześniej był jej gościem, gdy przekazywał miejscowym druhom komplety specjalistycznych ubrań ochronnych. Wśród gości był także Członek Zarządu Powiatu Waldemar Banasiak, wcześniej wieloletni Przewodniczący Rady Gminy Grzegorzew. Na uroczystą zbiórkę przybył wójt sąsiedniej Gm. Koło Mariusz Rybczyński i obecni szefowie Rady Gminy na czele z Przewodniczącym Tadeuszem Sosnowskim, radni gminni, przedsiębiorcy i mieszkańcy oraz duchowieństwo. Wielkie podziękowania od władz jednostki OSP odebrała również Wójt Gminy Grzegorzew Bożena Dominiak, która nieustannie otacza ją swoją opieką i staraniami i jak najlepsze funkcjonowanie. Będących na służbowym wyjeździe komendantów Powiatowego i Głównego Państwowej Straży Pożarnej reprezentował Z-ca Komendanta Powiatowego PSP mł.bryg. Arkadiusz Wypiór. Pięknie grała Strażacka Orkiestra Dęta w Grzegorzewie.

Nowy wóz bojowy, zakupiony dzięki dużemu dofinansowaniu z Wojewódzkiego i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, został pobłogosławiony oraz oficjalnie przekazano jego kierowcy kluczyki i dowód rejestracyjny.

A cała uroczysta zbiórka jednostki OSP w Grzegorzewie, która może pochwalić się aż 110-letnią historią, rozpoczęła się i zakończyła musztrą paradną z udziałem pocztów sztandarowych wraz z delegacjami ze wszystkich jednostek OSP z teremu gm. Grzegorzew.

Zachęcamy do obejrzenia wyżej nagrania z uroczystości, a poniżej obszernej galerii zdjęć z przekazania wozu bojowego.

Tekst, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kok
kok
2 lat temu

brakuje tylko prezydenta dudy

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526