Srebrny i brązowy medal dla Szachistów z Kościelca

Autor: kurier-kolski.pl | 23.07.2021

W Sypniewie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów w Szachach. Wystartowało w nich aż 12 zawodników z UKS KKS „Kiełbaska” w Kościelcu, a łącznie w turnieju zagrało 202 zawodników. Srebrny medal wśród dziewcząt wywalczyła Jagoda Świderska, a wśród chłopców brązowy Maciej Szafrański. Pozostali zawodnicy zajęli miejsca: Amelia Bagińska – 7, Adam Grochowski – 8, Małgorzata Sawicka – 8, Wiktoria Ziólkowska – 11, Igor Steckiewicz – 11, Maciej Anastaiak – 17, Alan Ślusarski – 34 , Krzysztof Koza – 31, Miłosz Świderski – 23, Bartosz Markowski – 26. Drugą kategorię szachową zdobył Adam Grochowski, trzecią Amelka Bagińska, a piątą, najmłodszy z chłopców, Bartek Markowski.

Do Mistrzostw Międzywojewódzkich Juniorów zakwalifikowały się: Jagoda, Małgosia i Amelka. Znakomicie spisała się nasza najmłodsza zawodniczka, Amelia Bagińska, która debiutowała w mistrzostwach wielkopolski i uzyskała awans do dalszych rozgrywek, zdobywając również III kategorię.

-Uważam, że przy odpowiednich treningach i aktywnym udziale w turniejach, w przyszłym roku, Amelka powinna stanąć na podium – powiedział trener Dariusz Ostrowski.

Źródło: UKS KKS „Kiełbaska”