Nowoczesna Pracownia Endoskopii w kolskim Szpitalu za 700.000 zł oficjalnie oddana do użytku [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 07.07.2021

We wtorek, 6 lipca 2021 r., uroczyście otwarto nową Pracownię Endoskopii w kolskim Szpitalu. Zakup nowoczesnego sprzętu diagnostycznego do endoskopii kosztował 623 tys. zł, w tym dotacja z budżetu państwa to ok. pół miliona złotych! Kwota ta pochodziła z rezerwy budżetowej Premiera Rządu RP. Nowe urządzenia endoskopowe (m.in. do gastroskopii i kolonoskopii) pozwolą na zwiększenie liczby przeprowadzanych badań, zmniejszenie kolejek, lepszą diagnostykę i bezpieczeństwo pacjentów. Dają też możliwość badań wideoendoskopowych. Nowy sprzęt zastąpił wysłużoną i wyeksploatowaną aparaturę. W uroczystości wzięli udział m.in.: minister Zbigniew Hoffmann, poseł Leszek Galemba, Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński i Wicewojewoda Aneta Niestrawska. Pod spodem krótkie nagranie z wydarzenia.

 

Koszt zakupu sprzętu i zorganizowania nowej Pracowni Endoskopii w kolskim Szpitalu sięgnął niemal 700.000 zł, z czego większość kwoty dała Kancelaria Premiera RP z rezerwy budżetowej. Duża w tym zasługa naszych parlamentarzystów, którzy także w większości wzięli udział we wczorajszej uroczystości: Posła na Sejm Witolda Czarneckiego, posła i ministra Zbigniewa Hoffmanna – Sekretarza Stanu i Wiceszefa Kancelarii Premiera RP oraz naszego lokalnego Posła Leszka Galemby. Ponadto po raz pierwszy, przy okazji uroczystości w Szpitalu, z wizytą w Kole i Powiecie Kolskim był Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński wraz z I Wicewojewodą Anetą Niestrawską, która jest częstym gościem i mieszkanką Kłodawy. Ponadto w otwarciu pracowni wziął udział radny wojewódzki Robert Popkowski, Starosta Kolski Robert Kropidłowski, Wicestarosta Sylwester Chęciński, członkowie Zarządu Powiatu: Henryk Tomczak , Zbigniew Szarecki, Waldemar Banasiak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kolskiego Ryszard Kasiorek i Mariusz Kozajda wraz z radnymi powiatu: lek. med. Lechem Spliterem, Radomirem Piorunem, Rafałem Ławniczakiem, Dorotą Gałdyn. Wszystkich przybyłych witała dyr. SPZOZ w Kole Iwona Wiśniewska, a po nowej Pracowni Endoskopii oprowadzał gości jej kierownik – lek. med. Maciej Goździkowski.

To nie pierwsze w ostatnich latach wsparcie Szpitala Powiatowego w Kole, który już wcześniej otrzymał dofinansowanie na modernizację Oddziału Chirurgii i zakup nowego ambulansu. Planowane są kolejne zakupy oraz remont kolejnej części placówki – Oddziału Wewnętrznego I.

KLIKNIJ w obraz niżej, by obejrzeć relację wideo z wydarzenia:

GALERIA FOTOGRAFII z otwarcie Pracowni Endoskopii w Kole:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Kolanka
Kolanka
1 rok temu

Bardzo ładne fotorelacje. Pozdrawiam.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526