„Gmina Osiek Mały zasługuje na rozwój”. Droga powiatowa Łuczywno-Drzewce oddana do użytku! [WIDEO]

Autor: kurier-kolski.pl | 08.07.2021

Mamy kolejną piękną drogę w naszym powiecie! Dobiegła końca budowa drogi powiatowej na odcinku Łuczywno – Drzewce w gm. Osiek Mały realizowana przez Powiat Kolski wspólnie z Gminą Osiek Mały. Powiat Kolski na realizację tej inwestycji otrzymał dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych, a jej koszt to 4.770.188.44 zł za blisko 4 km drogi. Wraz z wykupami i innymi kosztami kwota ta jest dużo wyższa. W uroczystym otwarciu dnia 6 lipca 2021 r. wziął udział minister z Kancelarii Premiera Zbigniew Hoffmann, Wojewoda Wielkopolski Michał Zieliński, Poseł Leszek Galemba, przedstawiciele władz Powiatu i gminy. Pod spodem nagranie z wydarzenia.

 

Z uwagi na to, że istniejąca droga kolidowała z eksploatacją odkrywki węgla brunatnego Drzewce, podjęto decyzję o budowie nowej drogi, która wybudowana została w obrębie miejscowości Łuczywno, Smólniki Osieckie, Zielenie, Szarłatów i Witowo.

KLIKNIJ w obraz, by odtworzyć nagranie z wydarzenia:

Droga powiatowa Łuczywno-Drzewce to jedna z największych inwestycji drogowych ostatnich lat w naszym rejonie.

Poseł na Sejm Leszek Galemba podkreślił podczas uroczystości, że gm. Osiek Mały jest mu bardzo bliska, bo stąd się wywodzi. Zadeklarował, że będzie wspierał kolejne inwestycje na tym terenie. – Gmina Osiek Mały zasługuje na rozwój! – powiedział parlamentarzysta.

Opracowanie, foto i wideo: MARIUSZ KOZAJDA

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526