Centrum Koła zmienia się na naszych oczach – ruszył remont pierwszego skweru, a wkrótce ruszy drugiego!

Autor: kurier-kolski.pl | 23.07.2021

Rozpoczęła się długo oczekiwana budowa skweru przed Szkołą Podstawową nr 1 w Kole, który ma służyć wypoczynkowi i rekreacji mieszkańców. Zaniedbany i zaśmiecony teren ogrodzono i rozpoczęto roboty. W najbliższych planach miasta jest też rewitalizacja Parku 600-lecia, a władze Powiatu Kolskiego wkrótce przystąpią do całkowitej przebudowy i rewitalizacji skweru przed Starostwem. Wszystko wskazuje na to, że w ciągu najbliższych miesięcy centrum stolicy naszego powiatu zmieni swoje oblicze. Będzie estetycznie, czysto i nowocześnie.

 

Prace ziemne rozpoczyna przygotowanie podłoża pod chodnik. W ramach inwestycji przed SP 1 zostaną przeprowadzone roboty budowlane: wykonanie układu komunikacyjnego, obiektów małej architektury takich jak fontanna, ławki, podest, hamaki, stoliki i kosze, wykonanie pomieszczenia technicznego dla potrzeb fontanny oraz towarzyszącej infrastruktury technicznej (instalacje elektryczna, oświetleniowa, wodociągowa i kanalizacyjna) oraz nasadzenia roślin i założenie nowych trawników. Prace zakończą się w połowie listopada a kosztować będą 1.359.494 zł. (z kredytu). Inwestycja będzie nieuciążliwa dla mieszkańców, nie zakłóci zajęć szkolnych.

Stworzenie nowego miejsca do rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców to jeden z większych projektów realizowanych przez Urząd Miejski w Kole.

– Planowane zadanie poprawi estetykę okolicy, co jest dla kolan bardzo ważne – mówi Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski – W bliskości zabytkowego budynku „jedynki”, skwer rekreacyjny, dostosowany do niego wizualnie, powinien stać się naszym ulubionym miejscem wypoczynku i rekreacji. Wkrótce w otoczeniu SP nr 1 współistnieć będzie park, plac zabaw, siłownia i skwer. Sam nie mogę się doczekać końca projektu.

Źródło: UM w Kole
Opracowanie: M. Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
111
111
2 lat temu

Długo oczekiwane to jest zadbanie o zieleń ,parki o miejsca które już istnieją po co budować coś nowego gdy nie potrafi zadbać o już istniejącą zieleń choć by Park na Kaliskim jest w opłakanym stanie wstyd i żenada za żadnego Burmistrza nie było takiego s….u .Z za przyciemnionych szyb kiepsko widać …

E-ogrod
E-ogrod
2 lat temu

A redaktor może napisać opinię kto wygrał przetarg na tą inwestycję ?
Czy projekt robiła ta sama firma ?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526