17-latek podejrzewany o dokonanie rozboju w Kole zatrzymany! Ma zarzuty!

Autor: kurier-kolski.pl | 13.07.2021

Dnia 5 lipca br. w jednym ze sklepów przy Starym Rynku w Kole doszło do rozboju z użyciem noża. Została ranna ekspedientka, a napastnik skradł z kasy 120 zł i uciekł. W wyniku szybkich działań Policji, w tym apelu o pomoc do mieszkańców w mediach społecznościowych, jeszcze w tym samym dniu zatrzymano domniemanego sprawcę, którym okazał się być 17-latek z Koła, któremu już postawiono zarzuty.  Sąd Rejonowy w Kole na wniosek kolskiej Prokuratury zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat nie krótsza jednak niż 3 lata.

 

Około godz. 9:20 mężczyzna z maseczką na twarzy ubrany cały na czarno wszedł do sklepu po czym zranił ekspedientkę nożem w rękę a następnie dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie około 120 złotych, po czym mężczyzna wybiegł ze sklepu i uciekł w kierunku ul. Pułaskiego.

Na miejsce tego zdarzenia zostali skierowani policjanci z kolskiej jednostki użyto także psa służbowego. Wystosowano również komunikat w mediach społecznościowych o pomoc do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia lub wiedzieć coś o sprawcy. Na efekty pracy policjantów nie trzeba było długo czekać. Jeden z funkcjonariuszy uzyskał informację, że sprawca rozboju ma przebywać na dworcu PKP w Kole i planuje ucieczkę. Kryminalni natychmiast udali się na wskazane miejsce gdzie zatrzymali 17-letniego mieszkańca Koła. Zebrany dotąd w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutu dokonania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia.

7 lipca br. Sąd Rejonowy w Kole na wniosek kolskiej prokuratury zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat nie krótsza jednak niż 3 lata.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526