Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze OSP Ochle (gm. Koło)

Autor: kurier-kolski.pl | 18.06.2021

Dnia 5 czerwca 2021 r. w budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ochlach odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze za rok 2020 r. Podsumowano ostatni rok działalności, a także dokonano wyboru nowych władz jednostki.

 

Wśród gości przybyli: Wójt Gm. Koło Mariusza Rybczyński, Komendant Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Koło Druh Henryk Marczewski, Sekretarz Zarządu Gminnego Justyna Wałowska, Proboszcz Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Ochlach Ks. Andrzej Prokopowicz.

Zebranie odbyło się wyjątkowo w połowie roku, gdyż wcześniej nie pozwalała na to sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju. Po otwarciu spotkania prowadzący dh Mirosław Borkowski poprosił wszystkich o powstanie i uczczenie minutą ciszy zmarłych w ubiegłym roku druhów z miejscowej jednostki.

Następnie podsumowano rok. Mimo tego, iż był to szalony rok pod względem sytuacji związanej z epidemii,  druhny i druhowie z OSP Ochle prężnie podnosili swoje kompetencje i poprawiali umiejętności ratowniczo – gaśnicze.
Jednostka w 2020r. była dysponowana do działań ratowniczo – gaśniczych 5 razy.

Rok 2020 był rekordowy pod względem środków finansowych jakie udało się pozyskać na sprzęt ratowniczy.
Dzięki pomocy Gminy Koło udało nam się dostać dofinansowanie z: WFOŚiGW. – 21 150 zł, MSWiA. – 6094 zł, Gminy i Powiatu – 1500 zł. Pożyczka bezzwrotna COVID19 – 1752,90 zł. Dzięki tym pieniądzom zakupiono sprzęt pozwalający szybciej nieść pomoc potrzebującym w bezpieczny dla strażaków sposób.

Podczas Walnego Zebrania dokonano dużych zmian w Zarządzie jednostki.
Oto nowy skład zarządu:
Prezes: Dh Dariusz Biskupski
Naczelnik / V-ce prezes: Dh Marek Łączkowski
V-ce prezes: Dh Mirosław Borkowski
Zastępca naczelnika: Dh Mateusz Łączkowski
Skarbnik: Dh Władysław Pawlicki
Sekretarz: Dh Kamil Krygier
Gospodarz: Dh Sara Łączkowska
Kronikarz: Dh Paweł Borkowski
Nowo wybranemu zarządowi gratulujemy i życzymy powodzenie w przyszłej kadencji.

W kolejnym punkcie zebrania nowo wybrany prezes dh Dariusz Biskupski podziękował ustępującemu prezesowi dh Mirosławowi Borkowskiemu za ubiegłe lata prezesowania i działania na rzecz OSP Ochle.
Do podziękowań dołączyli się: Wójt Gminy Koło Mariusz Rybczyński, Komendant Gminny Dh Henryk Marczewski, Sekretarz Zarządu Gminnego Justyna Wałowska.

Na koniec Dh Marek Łączkowski podkreślił, że coraz więcej miejscowej młodzieży zaczyna interesować się jednostką, co dobrze wróży na przyszłe lata i cieszy, że młode osoby chcą dalej podtrzymać tradycje i nieść bezinteresownie pomoc potrzebującym.

Po zakończeniu zebrania wszyscy udali się do garażu obejrzeć nowo nabyty sprzęt ratowniczo – gaśniczy, po czym zaproszono na tradycyjny strażacki poczęstunek.

Źródło: OSP Ochle

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Czytelnik
Czytelnik
2 lat temu

Jak dla mnie powinniśmy wesprzeć OSP Ochle, autem wyjazdowym i chciałbym aby ta jednostka została włączona do KSRG bo w tamtych rejonach nie ma nikogo. Pozdrawiam

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526