Internetowy turniej szachowy

Autor: kurier-kolski.pl | 27.05.2021

Z powodu pandemii również rywalizacja na 64 polach przeniosła się do Internetu. Zawodnicy UKS KKS „Kiełbaska” w Kościelcu wzięli udział w szachowym Wielkopolskim Indywidualnym Turnieju Juniorów online na platformie lichess.org osiągając bardzo dobre rezultaty. W turnieju wzięło udział ponad 300 szachistów.

Dwie zawodniczki kościeleckiej szkoły – Amelia Bagińska i Jagoda Świderska wywalczyły w swoich kategoriach wiekowych srebrne medale. Blisko podium był Miłosz Świderski, który zajął 4. miejsce osiągając taką samą liczbę punktów jak jego rywale, którzy uplasowali się na 2. i 3. miejscu, jednak o końcowym wyniku przesądziła punktacja pomocnicza.

Kościelecki klub reprezentowali również: Maciej Anastaziak, Aleksander Szmajdziński oraz Szymon Kujawa.

Źródło: UKS KKS Kiełbaska