Trwa nabór wniosków o świadczenie 500+. Nie spóźnij się!

Autor: kurier-kolski.pl | 01.04.2021

Przypominamy, że trwa kolejna edycja przyjmowania wniosków o świadczenie wychowawcze 500+. Obecnie świadczenie 500+ przyznane jest do 31 maja 2021 r. W celu kontynuacji wypłaty tego świadczenia od 1 czerwca 2021 r. niezbędne jest złożenie nowego wniosku.

 

Wnioski obecnie można składać w formie elektronicznej, tj. za pomocą:
– bankowości elektronicznej
– portalu informacyjno-usługowego emp@tia
– platformy usług elektronicznych PUE ZUS.

Od 1 kwietnia 2021 r. wniosek o świadczenie wychowawcze 500+ będzie można złożyć również w formie tradycyjnej (papierowej). Formularz wniosku można pobrać ze strony Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej pod adresem https://www.gov.pl/web/rodzina/ii-wiadczenie-wychowawcze lub w siedzibie MOPS w Kole przy ul. Powstańców Wlkp. 8 na parterze w holu głównym. Wypełniony i podpisany wniosek należy złożyć w skrzynce podawczej umieszczonej w siedzibie Ośrodka na parterze w holu głównym lub wysłać pocztą.

Z uwagi na trwający stan zagrożenia epidemicznego MOPS w Kole apeluje, aby szczególnie w tym roku skorzystać z elektronicznej możliwości składania wniosku, natomiast wnioski w formie papierowej składać za pośrednictwem skrzynki podawczej. Wszelkich informacji oraz wskazówek w wypełnianiu wniosków udzielą telefonicznie pracownicy MOPS dostępni pod numerem telefonu 63 277 70 15 w godzinach 7.30-15.30.

Wszystkie osoby, które złożą prawidłowo wypełniony wniosek do 30 kwietnia 2021 r., świadczenie należne za czerwiec otrzymają najpóźniej do 30 czerwca 2021 r.

Źródło: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526