Policja zatrzymała 35-letniego mieszkańca Powiatu Kolskiego podczas transmisji na żywo w Internecie

Autor: kurier-kolski.pl | 28.04.2021

Do niecodziennej akcji doszło w niedzielę, 25 kwietnia br., gdy przed domem jednego z mieszkańców naszego powiatu pojawiła się duża grupa ubranych na czarno, zamaskowanych mężczyzn. Okazało się, że są to członkowie grupy nazywającej się Elusive Child Protection Unit Poland, którzy zajmują się udaremnianiem pedofilii. Twierdzili, że rozmawiali z 35-latkiem przez internet podając się za 12-latkę. Wezwani na miejsce policjanci KPP z Koła dokonali zatrzymania mężczyzny.

 

Zatrzymanie potwierdził nam rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kole. W niedzielę, 25 kwietnia br., w związku z otrzymaną informacją o możliwości popełnienia przestępstwa kolscy policjanci dokonali zatrzymania mężczyzny. Po zgromadzeniu i przeanalizowaniu materiałów przedstawiono mu zarzuty przestępstwa z art. 200a § 2 Kodeksu Karnego:

„Kto za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej małoletniemu poniżej lat 15 składa propozycję obcowania płciowego, poddania się lub wykonania innej czynności seksualnej lub udziału w produkowaniu lub utrwalaniu treści pornograficznych, i zmierza do jej realizacji, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

Z informacji przekazywanych na facebooku przez Elusive Child Protection Unit Poland wynika, że 35-latek po przesłuchaniu i postawieniu zarzutów został zwolniony do domu i będzie odpowiadał z wolnej stopy.

Niedawno podobną akcję ta sama organizacja przeprowadziła niedaleko nas, bo w pobliskim Krzymowie.

fot. arch. red.

Nagrany przez grupę materiał z udziałem mężczyzny został umieszczony publicznie, a jego oglądalność jest ogromna. Filmik ma już ponad 2,2 miliona odsłon.

Nie pokazujemy zdjęć ani nie zamieszczamy nagrania z podejrzewanym mężczyzną, bo jego wizerunek jest prawnie chroniony. Wszystkie materiały można zobaczyć na profilu grupy na facebooku.

Źródło: https://www.facebook.com/lowcy.pedofili/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526