Nie żyje Marek Bernaciak – były kolski radny, twórca firmy AMB Technic w Kole. Miał tylko 58 lat…

Autor: kurier-kolski.pl | 20.04.2021

Kolejna w ostatnim czasie przedwczesna śmierć pogrążyła w smutku wielu mieszkańców Koła i naszego powiatu. Odszedł do Pana Marek Bernaciak – były samorządowiec, radny Rady Miejskiej w Kole w kadencji 1998-2002, twórca i dyrektor zarządzający znanej kolskiej firmy AMB Technic, która niedawno obchodziła 25-lecie istnienia. Miał tylko 58 lat. W grudniu 2015 roku, na 20-lecie swojej firmy, zrealizował firm promocyjny o biznesie i o mieście Kole, który przekazał do wykorzystania miastu. Pod spodem przypominamy ten filmik. Pogrążonej w smutku Rodzinie składamy serdeczne wyrazy współczucia.

 

Firma AMB Technic i jej szef Marek Bernaciak od lat z sercem wspierali wiele lokalnych przedsięwzięć, tym samym włączając się w społeczne życie miasta Koła i naszego powiatu. Był człowiekiem niezwykle energicznym i pogodnym. Miał prawicowe poglądy, czego nie ukrywał. Był też żarliwym Katolikiem.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, w dniu 17 grudnia 2015 r. Marek Bernaciak, reprezentując firmę AMB Technic, wręczył nieodpłatnie miastu Koło na ręce ówczesnego burmistrza film promocyjny wraz z pełnymi prawami autorskimi, w całości nakręcony przez AMB Technic ze środków własnych. Film kończy się pięknym hasłem: KOŁO. TU BIJE SERCE POLSKI.

– Miałem taki pomysł, żeby zrobić film o firmie, ale umieszczony w konkretnym miejscu, w konkretnym mieście. I chciałem dać mieszkańcom Koła coś, czym będą mogli się pochwalić – powiedział wtedy Marek Bernaciak, szef AMB Technic, a niegdyś także bardzo aktywny radny miejski  – Więc wynająłem profesjonalną firmę, uzgodniliśmy scenariusz, mój syn miał być „przewodnikiem” w tym scenariuszu jako młoda osoba wiążąca swoją przyszłość z miastem. I tak się stało. Później przekazałem film „Koło – miasto przyjazne dla Biznesu” do dyspozycji miasta wraz z prawami autorskimi.

Fot. źródło: facebook ś.p. M. Bernaciak

************************************************************************************

Wraz z Panem Markiem Bernaciakiem byłem radnym miejskim przez 4 lata. Wspominam go jako człowieka czynu, radnego zatroskanego losem miasta, konkretnego i często bezkompromisowego, ale dzięki temu mającego żelazne zasady. Zapewne dzięki temu stworzył prężną firmę, która mocno wpisała się w krajobraz gospodarczy Koła. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie!  Mariusz Kozajda

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Karolina
Karolina
2 lat temu

Marku, bardzo nam Ciebie brakuje. Tęsknimy!!!

Kinga
Kinga
2 lat temu

Mądry i Cudowny Człowiek

nuadicicy
nuadicicy
3 lat temu
Mirka
Mirka
3 lat temu

[*] [*] [*]

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Wspaniały człowiek. Szkoda takich ludzi tym bardziej że w sile wieku.

Tomasz Gajewski
Tomasz Gajewski
3 lat temu

Wielka Strata!!! Taki prężny i otwarty na świat Człowiek!!!
Nie lubił za bardzo dyskutować…, wolał konkrety i działania!
Wszystko powyżej napisane przez Mariusza jest prawdą!
Też miałem okazję współpracować ze ś.p. Markiem w Radzie Miejskiej w Kole, w jednym klubie radnych…
R.I.P.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526