Zaświeć na niebiesko 2 kwietnia!

Autor: kurier-kolski.pl | 31.03.2021

W związku z kampanią społeczną Polska Na Niebiesko, realizowaną w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, kolskie Stowarzyszenie Autyzm i My organizuje w Kole akcję 2 kwietnia br. i apeluje o włączenie się w nią, i rozświetlenie na niebiesko budynków i domów. Nasze zaangażowanie w akcję ma ogromne znaczenie i będzie to wspaniały gest solidarności z osobami w spektrum. Pokażmy całej Polsce, że razem tworzymy lepszy świat dla osób z autyzmem.

 

Co roku 2 kwietnia na niebiesko świecą najbardziej znane obiekty na świecie: EmpireStateBuilding w Nowym Jorku, pomnik Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro czy opera w Sydney.

Chcemy zwrócić uwagę społeczeństwa na to, jak wspólnie możemy zmienić na lepsze życie osób z autyzmem. Podnosimy temat społecznej, wspólnej odpowiedzialności za ich los i przyszłość. Dlatego tak ważne jest, aby rozumieć, czym jest autyzm oraz jak wielu ludzi w naszym otoczeniu dotyczy. Chcemy pokazać, jak ważne jest zaangażowanie społeczeństwa, aby odmienić los tych osób i dać im szansę na lepszą dorosłość – piszą w swoim apelu członkowie Stowarzyszenia Autyzm i My.

Autyzm w chwili obecnej jest najczęściej występującym zaburzeniem rozwojowym, a dzieci nim dotkniętych przybywa w zastraszającym tempie. Celem inicjatywy w dniu 2 kwietnia jest, aby akcja obiegła cały świat i uświadamiała społeczeństwo. Do akcji włączają się najwięksi inwestorzy z wielu państw. Mamy nadzieję, że nasze miasto również stanie na wysokości zadania.

Do naszej akcji możesz się włączyć poprzez:
• rozsyłanie informacji o akcji – wydarzenie na portalach społecznościowych,
• umieszczanie na stronach internetowych niebieskiej grafiki,
• przyczepianie niebieskiej wstążki w widocznym miejscu,
• zaświecenie niebieskiego światełka w firmie,
• wykorzystanie koloru niebieskiego do dekoracji miejsca pracy.

Źródło: Stow. Autyzm i My

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Javiereralm
2 lat temu

tinder app , tinder date
tinder app

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526