Wyjątkowa wystawa fotograficzna w Galerii kolskiego MDK

Autor: kurier-kolski.pl | 22.03.2021

Wystawa „Kolorowe ptaki”, zainicjowana przez Monikę Kujawską, 19 marca br. została otwarta w kolskim MDK. Łzy wzruszenia, wdzięczność, siła i uśmiechy wypełniły Galerię Foyer podczas wernisażu, który ze względu na obostrzenia pandemiczne goście zostali podzieleni na grupy. Na ekspozycji udostępnione zostały portrety osób z syndromem Downa, które do sesji przygotowała stylistka Joanna Osowska. Autorem zdjęć portretowych jest Maciej Frydrysiak, a uzupełniających ekspozycję fotografii z wydarzeń organizowanych w poprzednich latach z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa – Eugeniusz Gębka i tim „Cudne Chwile”. Goście obejrzeli też niezwykły film przygotowany przez Michała Rybińskiego. Ta wyjątkowa wystawa będzie czynna do 30 kwietnia.

 

„Otwórzmy się na… Zespół. Kolorowe ptaki”, to wystawa fotografii portretowej, którą od 20 marca br. można oglądać w Galerii Foyer kolskiego MDK. Autorem zdjęć jest Maciej Frydrysiak, nauczyciel podstaw filmu i fotografii oraz projektowania graficznego z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu. Ekspozycja to „spotkanie” z osobami z Zespołem Downa zorganizowana z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa, obchodzonego 21 marca.

Sesja fotograficzna przeprowadzona w styczniu i w lutym 2020 r., odbyła się dzięki uprzejmości dyrektora Krzysztofa Pawlaka, który udostępnił szkolne studio fotograficzne znajdujące się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu. Niestety, ze względu na pandemię, prezentacja zdjęć została przełożona na 2021 r. Wystawa w swoim symbolicznym charakterze ukazuje piękno, siłę i kruchość osób obdarzonych dodatkowym chromosomem – „ miłości”. Dzięki zaangażowaniu artysty-fotografa, urokowi otoczenia i profesjonalnej stylizacji autorstwa Joanny Osowskiej, osoby będące modelami poczuły się nie tylko piękne, ale też wolne jak „kolorowe ptaki”. Na wystawie znalazło się również miejsce na zdjęcia udostępnione przez Eugeniusza Gębkę i Cudne Chwile, przedstawiające sceny i ludzi biorących udział w uroczystych i wzruszających koncertach, organizowanych latach ubiegłych z okazji obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa. Działania te, nie odbyłyby się bez wsparcia Urzędu Miejskiego w Kole, Starostwa Kolskiego, Miejskiego Domu Kultury w Kole, Stowarzyszenia Malinowa Mamba i wielu instytucji, organizacji i ludzi dobrej woli.

Wystawa będzie czynna od 20 marca do 10 kwietnia 2021 r. w godzinach pracy MDK w Kole (ul. Juliusza Słowackiego 5), na którą serdecznie zapraszają autorzy zdjęć, organizatorzy i Monika Kujawska – inicjatorka działań artystycznych na rzecz osób z Zespołem Downa.

Źródło: MDK w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
ab wieviel jahren ist lovoo

lovoo credits hack 2018 lovoo icebreaker kostenlos http://lovooeinloggen.com/

Javiereralm
2 lat temu

tinder app , tinder online
http://tinderentrar.com/

nuadicicy
nuadicicy
2 lat temu
Javiereralm
2 lat temu

tinder dating app , tindr
browse tinder for free

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526