Ulica Szymborskiej w Kole oddana! Połączyła dwie ważne ulice powiatowe: 3 Maja ze Słowackiego

Autor: kurier-kolski.pl | 20.03.2021

Wczoraj miało miejsce uroczyste otwarcie ulicy Szymborskiej. Wartość tej miejskiej inwestycji (droga, kanalizacja deszczowa i oświetlenie) wyniosła 322.852,01 zł, a pozyskane dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych 161.426,00 zł. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski, Wicewojewoda Wlkp. Aneta Niestrawska, Poseł na Sejm RP Leszek Galemba, w imieniu Europosłanki Andżeliki Możdżanowskiej – asystent Krystian Majewski oraz wykonawca prac, właściciel firmy MK Stella – Konrad Marek.

– To krótki, ale ważny odcinek drogi, gdyż łączy dwie drogi powiatowe – 3 Maja i Słowackiego. Znacząco usprawni komunikację w naszym mieście, ułatwi dotarcie na Osiedle Płaszczyzna oraz na Targowisko Miejskie. Program FDS aktywnie wspiera samorządy, niedługo będziemy oddawać kolejną ulicę zrealizowaną przy dofinansowaniu z FDS –Staffa, która ułatwi wyjazd z osiedla. Dodam, że czekamy na dofinansowanie jeszcze dwóch kolejnych ulic w mieście – powiedział Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski, dziękując wojewodzie oraz posłowi za przychylność i wsparcie, dzięki którym udało się zrealizować to ważne zadanie z zaangażowaniem środków zewnętrznych.

Wicewojewoda Aneta Niestrawska, w imieniu Wojewody Michała Zielińskiego, gratulowała udanej inwestycji. – Miasto Koło nam pięknieje, mieszkańcy oczekiwali tej drogi – powiedział Poseł Leszek Galemba podkreślając znaczenie dobrej współpracy rządu i samorządu.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Javiereralm
3 lat temu

tider , how to use tinder
http://tinderentrar.com/

Javiereralm
3 lat temu

tindr , how to use tinder
tinder online

DanielEvamp
3 lat temu

loans for poor credit
1000 loan

Wujek Chłodek
Wujek Chłodek
3 lat temu

Prawdopodobnie takim, że ktoś musiał wywrzeć nacisk na inwestora, który budując punkty handlowe zobowiązał się do zrobienia tej drogi.
Było to jeszcze za poprzedniego burmistrza, który nie dopilnował wywiązania się inwestora z przyjętych na siebie zobowiązań wobec miasta!

Kis
Kis
3 lat temu

„Krzysztof Witkowski, dziękując wojewodzie oraz posłowi za przychylność i wsparcie, dzięki którym udało się zrealizować to ważne zadanie z zaangażowaniem środków zewnętrznych” – o jakim wsparciu jest napisane

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526