Szukasz materaca w Sosnowcu? Sprawdź jaki będzie najlepszy

Autor: kurier-kolski.pl | 25.03.2021

Szukając materaca warto sprawdzić na co powinniśmy zwracać uwagę, tak aby wybrać najlepszy i najbardziej dopasowany do naszych potrzeb model.

 

 

Zdrowy sen na dobrym materacu

Zagonieni, zajęci, często zapominamy o tym jak gigantyczne znaczenie ma dla zdrowia prawidłowa higiena snu. Nie wystarczy bowiem tylko spać 8 godzin na dobę, żeby budzić się wypoczętym. Po pierwsze, powinniśmy zadbać o stworzenie sobie odpowiednich warunków do snu. Sypialnia powinna być wywietrzona i dobrze wentylowana, zaciemniona i wyciszona w takim stopniu, aby zanieczyszczenia świetlne i dźwiękowe nie utrudniały nam snu.

Efektywny sen zależy też od ogólnego stanu naszego organizmu. Wpływ mają w tym wypadku poziom stresu, gospodarka hormonalna, a przede wszystkim – wydzielanie melatoniny. Zaburza je w dużym stopniu światło niebieskie emitowane przez urządzenia elektroniczne, dlatego też warto przed snem odłożyć na bok laptop czy telefon.

Bardzo istotne dla wysokiej jakości snu jest także to na jakim śpimy materacu. Jeśli nasz dotychczasowy model jest zużyty lub źle dopasowany, będziemy się budzić z dolegliwościami bólowymi, niewypoczęci, w złym nastroju. Szukając materaca warto w wyszukiwarce wpisać na przykład hasło: Kielce materace, na Materacekielce.eu znajdziemy wiele ciekawych modeli, które zapewnią nam wysoki komfort snu.

Jak wybrać najlepszy materac

Wybór materaca warto poprzedzić wizytą w renomowanym salonie, który oferuje nam marki najwyższej jakości. Jeśli szukamy materaca w Sosnowcu, sprawdźmy w wyszukiwarce hasło Sosnowiec materace – na materacesosnowiec.eu znajdziemy tak szeroki wybór modeli, że bez trudu wybierzemy dopasowany do naszych potrzeb materac nawet bez wizyty w salonie. Warto wiedzieć jakie aspekty brać pod uwagę przed podjęciem decyzji.

Jedną z najistotniejszych cech materaca jest jego twardość. Jej wybór będzie zależeć od osobistych preferencji użytkownika, ale również od jego wagi. Osoby o podwyższonej wadze powinny decydować się na twardsze materace, na przykład te z lateksowym wkładem. Model Hilding Melody należy do takich materacy. Jego cechą charakterystyczną jest to, że mimo większej twardości nie traci na elastyczności i sprężystości, pozwalając na wysoki komfort snu.

Materac ten ma jeszcze jedną istotną cechę – jest antybakteryjny, dzięki właściwościom lateksu. We wkładzie wycięto specjalne otwory, pozwalają one na odprowadzanie wilgoci. Sprawia to, że w materacu nie powstaje środowisko sprzyjające rozwojowi drobnoustrojów chorobotwórczych. Hilding Melody świetnie sprawdzi się alergikom, astmatykom, osobom wrażliwym na roztocza czy cierpiącym z powodu skóry atopowej.

Kolejną cechą, którą warto wziąć pod uwagę przy wyborze materaca jest umiejętność niwelowania drgań. Wkłady, w których rozmieszczono gęściej mniejsze sprężyny, czyli te, które bazują na technologii Multipocket, będą idealne dla par. Jeśli jeden z partnerów wierci się lub wstaje w nocy, drgania nie zostaną przeniesione na resztę materaca. Ten typ materacy wyróżnia się wysoką elastycznością punktową.

Żeby zapewnić sobie komfortowy sen, miejmy na uwadze również rozmiar materaca. Przyjmuje się, że szerokość odpowiednia dla pary to 140 centymetrów, natomiast pojedynczy użytkownik wyśpi się komfortowo na materacu o szerokości 70 centymetrów.

Nie zapominajmy też o odpowiednim podparciu. Model Hilding Rumba ma na przykład 7 stref twardości wkładu, dzięki czemu materac jest idealnie dopasowany do różnych partii ciała i odpowiada na ich zróżnicowane potrzeby. W konstrukcji wkładu znajdziemy dwa rodzaje pianek. Termoelastyczna sprawia, że materac dopasowuje się do krzywizn ciała, wysokoelastyczna natomiast minimalizuje poczucie zapadania się w materac.

Wybierając materac weźmy pod uwagę wszystkie powyższe czynniki.

Materiał promocyjny

Komentowanie zostało zablokowane

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526