Strażacy znaleźli zwęglone zwłoki po nocnym pożarze sypialni domu

Autor: kurier-kolski.pl | 29.03.2021

W środę wieczorem Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kole otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Bierzwienna Długa Kolonia, gm. Kłodawa. Na miejsce pożaru zadysponowani zostali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Kole oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Kłodawy, Lubońka i Bierzwiennej Długiej. Okazało się, że pożar wybuchł w sypialni domu, a jego skutki były tragiczne.

 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu przeprowadzono rozpoznanie w wyniku którego ustalono, że pali się pomieszczenie sypialni w budynku mieszkalnym. Jedna osoba opuściła budynek przed przybyciem zastępów straży pożarnej.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu do budynku, ugaszeniu pożaru poprzez podanie dwóch prądów wody oraz oddymieniu i przewietrzeniu całego budynku mieszkalnego.

Po oddymieniu pomieszczenia objętego pożarem strażacy znaleźli zwęglone zwłoki. Pożar przez 2 godziny 36 minut gasiło 36 strażaków. Dochodzenie w sprawie przyczyny pożaru prowadzi Policja.

Opracowanie: kpt. Jakub Lipiński. Fot. arch.: KP PSP Koło

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526