Makabryczny żart 15-latki odbił się echem w mediach w całej Polsce!

Autor: kurier-kolski.pl | 06.03.2021

Wiadomością o „zakopanym dziecku” wysłanym dla zabawy nastolatka zszokowała opinię publiczną w całym kraju. Piszą i mówią dziś o tym największe ogólnopolskie telewizje i portale internetowe. 15-latka chcąc być “trendy” w mediach społecznościowych wysłała nietypową wiadomość. Pozornie niewinny żart zakończył się zaangażowaniem w działania wielu policjantów z kilku komend Policji. Teraz dziewczynka będzie tłumaczyć się ze swojego „wygłupu” przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

 

Jak powiedziała oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kole sierż. sztab. Weronika Czyżewska, na miejscowy komisariat zgłosiła się mieszkanka Koła, która poinformowała, że otrzymała nietypową wiadomość. Zaniepokojona jej treścią postanowiła zgłosić ten fakt na Policję. Kobieta oświadczyła, że na swój telefon komórkowy otrzymała wiadomość od nieznanego jej numeru komórkowego o treści „dziecko już zakopane, od dzisiaj się nie znamy”.

Z uwagi na powagę tych treści, policjanci podjęli próbę ustalenia nadawcy wiadomości. Wiązało się to z zaangażowaniem w działania wielu mundurowych z różnych jednostek Policji. Po kilkugodzinnej współpracy, udało się namierzyć nadawcę informacji.

Po nawiązaniu kontaktu z użytkownikiem telefonu, okazało się, że nikomu nic się nie stało i niczyje życie nie jest zagrożone. Był to “wygłup” 15-latki, mieszkanki jednej z podpoznańskich miejscowości Jak się okazało, nastolatka nierozważny pomysł zaczerpnęła z aplikacji “Tik-Tok”. Powiedziała, że od jakiegoś czasu zagraniczni „tiktokerzy” prześcigają się w filmikach, w których pokazują wysyłane do przypadkowo wybranych osób wiadomości o różnej treści i potem „ekscytują” się ich reakcjami. Zachłyśnięta pomysłowością swoich „idoli”, 15-latka postanowiła skorzystać z tego pomysłu i wysłać wiadomość na losowo wybrany numer. Nie zdawała sobie jednak sprawy, że wymyślone hasło może wiązać się z tak poważnymi konsekwencjami. Dziewczyna będzie musiała tłumaczyć się przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich ze swojego “wygłupu”.

Internet to ogromna skarbnica wiedzy. Ważne, by uświadamiać dziecko jak bezpiecznie korzystać z jego dobrodziejstw i uczulać na zagrożenia i niewłaściwe zachowania innych użytkowników. Pamiętajmy, że to przede wszystkim rola rodzica, by aktywnie uczestniczyć w życiu dziecka, również tym wirtualnym.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
tranny free dating
1 rok temu

free dating games for boys
free dating sites in texas http://freedatingfreetst.com/

anmachsprüche lovoo

free lovoo credits lovoo leute finden http://lovooeinloggen.com/

Javiereralm
1 rok temu

tindr , tinder sign up
browse tinder for free

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526