Wiceminister Sprawiedliwości Michał Woś z wizytą u Starosty Kolskiego

Autor: kurier-kolski.pl | 10.02.2021

Wiceminister Sprawiedliwości Michał Woś odwiedził Powiat Kolski i spotkał się ze Starostą Kolskim Robertem Kropidłowskim. Inicjatorem spotkania, a także jego uczestnikiem, był radny Sejmiku Wojewódzkiego Woj. Wielkopolskiego Robert Popkowski. Głównym tematem rozmów był Fundusz Sprawiedliwości i możliwość dalszej pomocy z tego źródła dla naszych jednostek OSP. Ale nie tylko.

 

Przypomnijmy, że z Funduszu Sprawiedliwości, którym dysponuje Ministerstwo Sprawiedliwości, jednostki OSP z terenu naszego powiatu otrzymały wsparcie (poprzez swoje gminy) w formie różnego rodzaju specjalistycznego sprzętu ratowniczego.

W czasie rozmowy z wiceministrem Michałem Wosiem mieliśmy możliwość zapytać go o wątpliwości, z jakimi nieraz można spotkać się ze strony niektórych osób, że Fundusz Sprawiedliwości nie powinien służyć do zaopatrzenia druhów-ochotników w sprzęt.

-Fundusz Sprawiedliwości został powołany po to, by pomagać osobom pokrzywdzonym, a to przecież właśnie ochotnicze straże pożarne są praktycznie zawsze pierwsze na miejscu wszelkich zdarzeń drogowych, wypadków, pierwsze spieszą z pomocą, a niemal każde takie zdarzenie drogowe jest swego rodzaju naruszeniem prawa i właśnie w tym obszarze dochodzi do przestępstw. Więc tu absolutnie nie ma najmniejszej wątpliwości, że strażakom-ochotnikom trzeba pomagać, bo im lepszy mają sprzęt tym lepiej, skuteczniej i efektywniej ratują życie osób poszkodowanych w wyniku wypadków, mogą lepiej nieść tę pomoc i dbać o nasze bezpieczeństwo – powiedział wiceminister.

-Współpracujemy z panem radnym Robertem Popkowskim w zakresie działalności Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, spotykamy się i dyskutujemy w sprawach, które dotyczą naszego regionu i Powiatu Kolskiego – podsumował starosta Robert Kropidłowski Natomiast dzisiejsze spotkania z panem ministrem Michałem Wosiem dotyczyło kwestii ochrony przeciwpożarowej i działalności Ochotniczych Straży Pożarnych, bo fundusz, który stworzyło Ministerstwo Sprawiedliwości, i wsparcie ochotniczych straży z Funduszu Sprawiedliwości to był genialny pomysł, a ja jako prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie Powiatu Kolskiego jestem bardzo mocno i żywo zainteresowany jak ten fundusz dalej będzie funkcjonował, jakie będą jego priorytety dla OSP, bo to ogromny zastrzyk i możliwość rozwoju straży pożarnych, ale i możliwość lepszej działalności całego tego ruchu ochotniczego, bo bez tego wsparcia dla jednostek OSP byłoby nam ciężko. A jest to przecież ruch wyjątkowy, niezwykły, z ponad 100-letnią tradycją, i myślę, że wart tego wsparcia. Powiat Kolski jest jednym z tych powiatów, które może się pochwalić ogromną tradycją ochotniczych straży pożarnych, bo jest u nas blisko 100 jednostek, w tym Mistrzowie Polski w sporcie pożarniczym, zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn – jednostka OSP Dobrów, a drugie i trzecie miejsce w Polsce zajmują druhowie OSP z Brdowa w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym i Przeciwpowodziowym. OSP są naszą dumą, dlatego to jest dla mnie kluczowy temat rozmów z panem radnym Robertem Popkowskim i wiceministrem Michałem Wosiem.

-Inicjatywą Solidarnej Polski jest to, że rozwijamy działania i gościmy często u pana starosty Roberta Kropidłowskiego – powiedział po spotkaniu radny wojewódzki Robert Popkowski, szef regionalny Solidarnej Polski –  Pan minister Michał Woś jest po raz drugi w Kole, natomiast po raz pierwszy u pana starosty. Dlatego, że nasza współpraca doskonale się układa, chcieliśmy naszego pana ministra przedstawić panu staroście kolskiemu. Spotkanie dziś jest tym ważniejsze, że jako radny Sejmiku Woj.Wielkopolskiego ściśle współpracuję z panem starostą kolskim w wielu sprawach, w tym w zaopatrzeniu przeciwcovidowym Szpitala w Kole czy doposażeniu w sprzęt jednostek OSP. Także jako przewodniczący Solidarnej Polski na Wielkopolskę staram się współpracować, tym bardziej, że wkrótce planujemy otwarcie naszego biura w Kole.

-Pan starosta Kropidłowski słynie z tego, że dba o mieszkańców swojego rejonu i dlatego ta współpraca deklarowana z obu stron, to nie tylko deklaracje i słowa, ale też realne działania. Zaangażowanie pana Roberta Popkowskiego, chociażby przy Funduszu Sprawiedliwości, przy wsparciu dla strażaków-ochotników, i przy innych inwestycjach, jest bardzo duże, dlatego jest ważne, by ta współpraca na polu rząd-samorząd była jak najlepsza, to to jest dobre dla mieszkańców i ich bezpieczeństwa. Powiat Kolski jest wzorowym przykładem tej dobrej współpracy między rządem a samorządem – powiedział na zakończenie spotkania wiceminister sprawiedliwości Michał Woś.

Fot. i opracowanie: MARIUSZ KOZAJDA

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
free dating sites for stds

hiv dating sites that are completely free
uk free dating online http://freedatingfreetst.com/

lovoo alternativen
3 lat temu

lovoo bilder lovoo gutschein einlösen http://lovooeinloggen.com/

Javiereralm
3 lat temu

browse tinder for free , browse tinder for free
http://tinderentrar.com/

Javiereralm
3 lat temu

tinder dating app , tinder date
tinder app

Javiereralm
3 lat temu

how to use tinder , tinder login
tindr

Myronevita
3 lat temu

free dating
dating websites

Gucio i Cezar
Gucio i Cezar
3 lat temu

Michał Woś to jest KTOŚ!!!

kik
kik
3 lat temu

pisowski powiat wita pszedstawiciela pana mniej niz zero

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526